Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu udało mi się dorwać w Biedronce takie cudo. Marmurkowatość porównywalna z najlepszymi odmianami bydła mięsnego. Zastanawiam się czy ktoś wie z jakich ras krów są przygotowywane steki do biedronki, albo do Lidla. Niestety u nas to dalej jest informacja której próżno szukać na jakimkolwiek mięsie wołowym.

#gotujzwykopem #wolowina #steki
Ender_W - Jakiś czas temu udało mi się dorwać w Biedronce takie cudo. Marmurkowatość ...

źródło: comment_15870187539XsdNpkVunuqVVHLHx8a8w.jpg

Pobierz
  • 68
@Burstaine: No ja właśnie wolę słuchać jeśli ktoś jest mądrzejszy ode mnie :). Część tutaj wydaje się kompetentna, więc może czegoś się nauczę.

@soundboy: Tak myślę, że to są steki z krów mlecznych, ewentualnie mięsno - mleczne, takich jak Simental. Dlatego mam zamiar powysyłać zapytanie do producentów o rasy krów, z których pozyskiwane są steki dla supermarketów. Sam jestem ciekaw, czy ktoś w ogóle odpowie i czy z godnie z
@xMasiehx: No i to byłoby spoko, gdyby było prawdą. Limousine nie jest jakąś wybitną rasą jeśli chodzi o jakość mięsa, ale jest rasą typowo mięsną. Sposób hodowli takiej krowy a później sezonowanie to oczywiście zupełnie inny temat, natomiast fajnie by było, gdyby producenci udostępniali takie informacje przynajmniej na odwrocie opakowania.
@kiwacek: No i to jest zajebiste. A u nas nawet jak masz jakiegoś rolnika, który ma krowę (przeważnie Simental, bo i mleka sprzeda, a później opchnie po znajomych), to jedyne co możesz u niego zamówić to tak zwaną "rąbankę", czyli mix wszystkiego co w krowie pocięte chyba siekierą do drewna.
@Ender_W: Jest ok rasa,jesli tak jak mowisz-pochodzi z dobrej hodowli,ma prawidlowe przerosty tluszczu srodtkankowego (marmurek) i prawidlowo sezonowana. Nie pisza bo w polsce (choc to sie zmienia) wciaz nie ma kultury jedzenia stekow,ludzie nie potrafia ich prawidlowo przyrzadzic no i nie oszukujmy sie-sa drogie.
@Ender_W: to jest typowa "ha efka". Wiele razy kupowałem steki w lidlu czy u zwykłego rzeźnika. Czy to rostbef, antrykot czy nawet polędwicę. I nigdy, nigdy to nie było tak smaczne jak w restauracji, gdzie oni często mają hodowle zaprzyjaźnione. Te krowy HF to krowy mleczne, laciate, jakich od groma u nas w Polsce. Nic dziwne, że w dobrej knajpie za polędwicę wołowa 200 g płacisz stówkę.
@Ender_W: Zgadza się, problem z tamtym stekiem nie jest taki, że jest tani i smaczny, tylko że jest tani, bo składa się w większości nie z białka a z tłuszczu. Nigdy nie mówiłem, że będzie niesmaczny, to dla mnie zwyczajna kwestia ekonomii - co oferuje ci więcej mięsa w mięsie w danej cenie.
A co do krówek duże znaczenie ma też to czy są wypasane, czy żrą paszę i siedzą zamknięte.
@Fajoski @Ender_W: Na wstępie - wybaczcie literówkę w poprzednim poście.

Sam kupuję bardzo rzadko, ale osobiście najchętniej w Polskie Steki na Polnej - wydaje mi się, że też działają wysyłkowo. Pół gastronomii w Warszawie zamawia u nich. Stacjonarnie w dobrej cenie też na pewno na bazarze na Olkuskiej oraz Buczer. Drożej (ale też lepiej) w Crazy Butcher, Mięsny, The Farm.

Problemem jest to, że jeśli nie jesteś restauratorem to dostęp do
@niebieskamarchewka: Ja wiem, że jak się mieszka w Warszawie to dostęp do takich rzeczy jest ułatwiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam dwa kontakty które będę sprawdzał jak się wszystko unormuje. Tylko to na pewno jest wycieczka około 100km w jedną stronę z miejsca gdzie ja mieszkam. Po kawał mięsa. Też mało komfortowe.

Wiem, że da się dorwać odpowiednie mięso, ale chciałbym, żebym mógł po prostu wyjść do