Wpis z mikrobloga

@Miknx:
Sytuacja wygląda następująco
Był wypadek w którym uczestniczyly 2 samochody. Nie była wezwana policja. Za samochód służbowy zapłacone było za naprawę a właścicielka drugiego samochodu miała sama szkodę pokryc z ubezpieczenia. Przy czym ponoć go nie miała na ten samochód..
Po roku przy płatności ubezpieczenia za mój własny samochód okazuje się ze musze płacić odszkodowanie za samochód z którym nigdy nie miałam kolizji.. zgadza się tylko data wypadku. Nie mam kontaktu do "owej Pani" która na moje oko wygląda ze wyludzila ubezpieczenie.
Co o tym myślicie? Co z tym zrobić?
#kolizja #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
  • 14
@Miknx: Przepraszam ale jest to napisane w taki sposób, że nic nie da się zrozumieć.
1. Kto był sprawcą a kto poszkodowanym ?
2. "Za samochód służbowy zapłacone było za naprawę" - kto zapłacił i z jakiej racji ?
3. "Właścicielka drugiego samochodu miała sama szkodę pokryc z ubezpieczenia" - jakiego ubezpieczenia ? Swojego AC ? Czyli ona była sprawcą ?
4. Po roku przy płatności ubezpieczenia za mój własny samochód
tldr
Zderzyły się samochody A i B. Na miejsce nie była wezwana policja. A to samochód służbowy którym się zderzylam, B to samochód poszkodowanego. Było ustalone ze ja pokryje koszty samochodu służbowego A, a właścicielka pojazdu B pokryje z własnego ubezpieczenia. A wcześniej mówiła ze samochód nie jest ubezpieczony. Co następuje : okazuje się ze ściągnięto po roku czasu z mojego własnego samochodu który nie uczestniczył w całej kolizji na całkowicie inny
właścicielka pojazdu B pokryje z własnego ubezpieczenia


@Miknx: w jakim niby celu miała naprawiać z własnego AC (nawet jeśli miała) skoro to Ty byłeś sprawcą?
byłeś sprawcą, więc szkoda wpada na konto posiadacza i kierującego pojazdem sprawcy
B pociągnęła szkodę z OC ppm A, którym kierowałeś - szkoda jest na Twoim koncie, nie powinna widnieć na Twoim pojeździe jako szkoda wyrządzona Twoim pojazdem, ale będzie wpływać na składkę przy taryfikacji
A to samochód służbowy
B samochód poszkodowanej
C mój prywatny
D to samochód na który zostało pociągnięte z mojego ubezpieczenia (samochód C) mimo ze on nie uczestniczył w kolizji (samochód widmo )
@Miknx: skąd ta pewność? może B zmieniła numer rejestracyjny?
dowiedz się u swojego agenta czy byłą wypłata z polisy pojazdu C czy może szkoda jest tylko na Twoim koncie a wypłata była z innej polisy
@Jestem_Tutaj: Ok. Problem w tym ze wszystko się zgadza odszkodowanie prawidłowo trafiło na właściciela samochodu B tylko że samochód A w tej sprawie troche namieszał bo ma rejestracje LC a w systemie widniał jako FZG. Wlasciciel prywatnego samochodu (A) miał burdel w ubezpieczeniu.