Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki.

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Właściciel warzywniaka przed moim blokiem nakleił informację dla pracowników, zgodnie z którą pracownicy mogą pracować dla wygody w dresach, o ile nie są dziurawe, brudne itd. ze względu na to, że czasami muszę przenosić skrzynki z warzywami itd. Jednak przyszedł do sklepu kilka dni temu, zobaczył swoje pracownice w dresach i wszystkim zabrał premię i dał naganę z wpisem do akt, ponieważ ich ubiór wg. niego nie spełnia wymagań higienicznych, oraz jest mało reprezentatywny xD

#januszbiznesu z gościa prawda? Na szczęście dla pracownic, pewna wygrana w sądzie pracy, zrobiły już zdjęcia info o dresach i niedługo pójdą do sądu, to się janusz zdziwi jak będzie musiał płacić xD

#bekazpodludzi co nie? Tylko, że dokładnie tak zachowuje się Państwo Polskie:

Czy mogę wyjść na spacer?

Aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Traktujmy możliwość wyjścia na zewnątrz jako niezbędny środek higieny. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy

Czy mogę biegać?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).

Myślałem, że od Państwa Polskiego mogę wymagać więcej niż od właściciela warzywniaka, jednak się pomyliłem.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

#nottruestory #koronawirus #oswiadczenie #krajzdykty
  • 1