Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
@drivent: Na pewno zacznij wyciągać gotówkę z bankomatu. Codziennie ile dasz radę. Zaraz zablokują Ci konto i zostaniesz bez niczego. Oczywiście za każdym razem zahaczaj o sklep z żarciem i kup coś i zachowaj paragon dla milicjantów albo noś ze sobą chleb i jakieś jogurty albo coś innego, nie alkoholowego do jedzenia. Ja bym nie płacił, gdyż nie ma żadnego stanu wyjątkowego, ale łatwo się mówi patrząc na to z boku.
@drivent: że tak zapytam, bo widzę rady, by wypłacać pieniądze z konta, by nie zostały zajęte...
Myślisz że to dotyczy tylko RORu? Czy ogółem kont bankowych, jak i te oszczędnościowe?

Bo tak się zastanawiam nad tym co tutaj radzą ludzie powyżej, jak mam 50k oszczędności, to mam całość wyciągnąć, żeby nie mogli wyegzekwować 5000zl kary?

Czy jak nie przyjdzie przelew 1 dnia miesiąca z pensja, nie zostanie ona zagarnięta z automatu