Wpis z mikrobloga

Serwus ;) w związku z aktualną sytuacją udaje mi się znaleźć nieco więcej czasu na zabawę z drzewkiem w stylu bonchi – pojawiło się już przy okazji jednej z aktualizacji z uprawy #chilishopec – zadziało się ;) więc chciałbym podzielić się z Wami efektami.

Przed Wami zeszłoroczna Trinidad Moruga Scorpion Red (wyszła z ziemi 5 stycznia 2019). Po sezonie ścięta do pnia. W trakcie zimy modelowanie, cięcie, odsłanianie korzenia oraz przesadzanie do mniejszych doniczek (20L –> 5L –> aktualnie 2,5-3L) – łącznie 6 miesięcy. Przeżyła. W ostatnich dniach dostała towarzystwo: Bluszczyk Kurdybanek, Rozchodnik Ostry oraz mchy: Płonnik, Rokietnik i jeden, którego nazwy nie znam – może ktoś z Was rozpozna. Bluszczyk oraz Rozchodnik zadomowiły się już na dobre. Co do mchów nie ma jeszcze pewności, ale też nie umierają, więc jest nadzieja :) Na krzaku pojawiły się pąki, więc jesteśmy na dobrej drodze do kwiatów i owoców :) Pojawiają się też młode pędy w okolicach głównego pnia, więc będzie materiał bo budowy brakującej części „korony” :)

W komentarzach więcej detali...

#chili #chilihead #papryczki #papryka #uprawapapryczek #ogrod #ogrodnictwo #hobby #chwalesie #domowyogrod #uprawiajzwykopem
Pobierz shopec - Serwus ;) w związku z aktualną sytuacją udaje mi się znaleźć nieco więcej cz...
źródło: comment_1586125225rP5B4xQnhjnqmb5cXCdTSF.jpg
  • 15
@gobi12: Aktualnie wszystkie krzaki już tylko doświetlam, więc ta skacze z parapetu pod lampy i tak w koło :) Dodatkowo staram się być na bierząco z nowymi przyrostami, żeby możliwie szybko zdecydować w co warto inwestować, a co od razu do cięcia. Zacząłem od jednej strony, ale teraz chciałbym dołożyć jeszcze boków, więc takie pędy naginam w kierunku jaki gdzieś tam się upatrzył ;)