Wpis z mikrobloga

Biorę kredyt na 305000 na 30 lat równa rata oprocentowanie zmienne.
Wybieram między ofertami BNP Paribas z Ubezpieczeniem 2H czyli 120zł na życie jako dodatkowe zabezpieczenie Kredytu płatne przez 5 lat
Marża wyniesie 1,7 % Wibor 3M pomostowe wysokie płatne przez 1,5 roku prawdopodobnie
a ING łatwy start ubezpieczenie na życie na 3 lata ale marża 1,95% i pomostowe 9 zł Wibor 6M
Dostałem decyzję, że mogę brać w jednym i drugim banku. Całkowity koszt obu kredytów jest nieznaczący, tylko rata będzie mniejsza po rezygnacji z ubezpieczenia po 5 latach w BNP bo marża mniejsza.
W którym banku lepiej wziąć kredyt?
#mieszkanie
#kredyt
#mieszkaniedeweloperskie
#kredythipoteczny
  • 12
@MarianairaM: Powiem Ci, że nie tylko rata kredytu hipotecznego jest najważniejszym czynnikiem podczas wyboru kredytu hipotecznego. My tez się zastanawialiśmy nad BNP i ING właśnie ze względu na najlepsze warunki ofertowe (wtedy). BNP finalnie i może by wyszło 3-5tys taniej niż ING, ale zacofanie tego banku, trudności procesowe, wymyślanie jakichś dodatkowych wymagań, donoszenie dokumentów, by potem się dowiedzieć, że Twój wniosek kredytu hipotecznego został zamknięty 'na amen' bo nasz doradca wysłał
@MarianairaM: Jeśli celem kredytowania jest rynek pierwotny, a lokal mieszkalny jest jeszcze w budowie to bank ING pozwala na znaczne ograniczenie kosztów poprzez wypłatę kredytu w jednej transzy i uniknięcie karencji. Niski koszt ubezpieczenia pomostowego też ma duży udział w kosztach kredytu.

W pierwszych latach koszt kredytu w ING będzie z wyżej wymienionych powodów prawdopodobnie mniejszy, dużo tutaj zależy to od harmonogramu płatności. W długim okresie (30 lat) prawdopodobnie jednak BNP
@marcpol
@MarianairaM
@Kobenaqu Ja wzięłam w ING z powodu łatwiej obsługi kredytu - wszystko przez apkę: hipoteka, etapy, kolejna transza. BNP mi odradzano, bo ponoć jakiś inny bank ma go przejąć. Umowę podpisałam 2.03. i mam 1.8% + 6M. Kierowałam się generalnie łatwością obsługi: brak szczegółowego kosztorysu, brak rozliczania z etapów przy transzach, brak opłat za transze, brak opłat za wcześniejszą spłatę i możliwość zlecania tego samemu. Ubezpieczenie na życie jest jak
Spokojna głowa, stracone nerwy i zaoszczędzony czas na ganianie się z bankiem też ma jakąś cenę :)


@Kobenaqu: o tak, do pekao muszę jeździć jak ubezpieczenie zmieniam bo nie ma opcji wyslania skanu. Jak coś się zmieniło u nich też musiałęm pojechać i podpisać aneks. Irytujące.
marcpol 21 godz. temu


@broker: Na decyzję 2 tygodnie w BNP w ING prawie 3 tygodnie. Pomostowe bo dopiero za rok mają dawać akty notarialne i się czeka jeszcze na wpis, no może przesadziłem. Pomostowe z 15 miesięcy będę płacił.
@marcpol: Rata w ING może być większa o około 50 zł Trzy transze będą do zapłaty za to mieszkanie. WIBOR 6M czy 3M? Jest jakaś odpowiedz na to pytanie? Czy nie wiadomo który bardziej się opłaci? Czy marża 1,7 to duża różnica między 1,95 Czy przy wzroście WIBORU do 10% np. ta większa marża będzie jakoś kumulować jeszcze koszty raty kredytu czy to nie ma znaczenia?