Wpis z mikrobloga

Jako osoba która wpuszczała klientów na jeden ze sklepów wielkopowierzchniowych pragnę was poinformować o kilku wprowadzonych obostrzeniach bo masa osób w ogóle się tym nie interesuje więc może tu chociaż kilka osób przeczyta. W godzinach 10-12 do sklepów wpuszczamy tylko seniorów w wieku 65+ nikt inny nie będzie wpuszczany. Do sklepu nie wchodzimy bez rękawiczek jednorazowych. Każdy sklep powinien zapewnić takie rękawiczki swoim klientom ale wiadomo że może ich zabraknąć więc polecam przyjść do sklepu że swoimi. W kolejkach trzymamy odstęp minimum 1,5 metra. W sklepie może przebywać tyłu klientów ile jest kas i to mnożymy razy trzy. Czyli tak jakby trzech klientów przypada na jedną kasę. Pod uwagę brane są również kasy które są nieczynne. Zasłaniamy twarz podczas kichania, kaszlu, ziewania ale oczywiście nie dłonią z rękawiczką która będziemy nabierać kolejne produkty. Nie zadajemy głupich pytań ile będę stał w kolejce, czy mogę wejść przed wszystkimi bo chce kupić jedna rzecz czy coś zobaczyć albu rzucać tekstów w stylu a bo ja mam tam żonę. Nie interesuje mnie to totalnie ponieważ wtedy każdy by chciał wejść po jedna rzecz czy nagle każdy byłby na zakupach z kimś. Nie wbiegamy przez kasy jak cebulaki albo udajemy że przypadkiem weszliśmy bo nie widzieliśmy kilometrowej kolejki. Pierwszeństwo w wejściu do sklepu (przynajmniej naszego) czy w kolejce mają osoby starsze i niepełnosprawne na życzenie bo są tacy klienci co stoją cała kolejkę mimo że mają pozwolenie na wejście jako pierwszy. Nie komentujemy na głos i nie kłócimy się bo jesteśmy niecierpliwi, musimy zachować do siebie szacunek i uzbroić się w cierpliwość tym bardziej że nie ode mnie czyli osoby wpuszczającej na sklep zależy czas robienia zakupów, obsługi i pakowania się innych klientów. Dziękuję za uwagę i życzę miłych zakupów.
#przegryw #koronawirus
  • 57
@Przegrywiusz: Mnie najbardziej rozwalił sklep z robaczkiem w logo w moim mieście, wymyślili, że do sklepu można wejść jedynie z wózkiem (pewnie ma to pomóc w utrzymaniu odstępu między klientami), wózki brudne, niezdezynfekowane, natomiast rękawiczki dostępne w środku sklepu. Gdy zapytałem czy mogę wejść do sklepu po rękawiczki, to usłyszałem, że nie, bo nie mam wózka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dlaczego mam przepuszczać osoby starsze w kolejce, skoro od 10 do 12 zamykają mi sklep właśnie dla tych starszych osób, które w ogóle powinny siedzieć w domu, a nie na zakupach xd


@sebameba: bo zasadę pierwszeństwa wprowadził zarządca sieci i jeśli Ci się to nie podoba, to możesz iść do sklepu innej sieci.