Wpis z mikrobloga

Zdaję sobie sprawę jak większość użytkowników wykopu przewiduję przyszłość rynku nieruchomości w Polsce w obliczu kryzysu ekonomicznego. Nie chcę wchodzić w polemikę,jednak zachęcam do przeczytania artykułu nt. ilości wniosków kredytowych i wciąż ogromnego zainteresowania mimo utrudnień w działaniu placówek. Mimo, że sam kierując się doświadczeniem przewiduję bardziej korektę niż załamanie rynku nieruchomości przytoczone dane mocno mnie zaskakują wręcz przerażają. Ludzie podejmują decyzję kredytowe bardzo nieodpowiedzialnie a ich zabezpieczenie finansowe to iluzja. Jak widać nie robią sobie nic z niepewnej sytuacji i możliwych skutków kryzysu. Warto jednak zauważyć fakt, że kredyty stały się jeszcze tańsze,a inflacja w wyniku dodruku pieniądza na pewno będzie wysoka. Można więc tą decyzję uzasadnić, grunt to rozsądne podejście do tematu i zabezpieczenie swoich finansów. Wszystkie osoby które stoją obecnie przed podobnym dylematem lub niedawno podjęły decyzję o kupnie mieszkania w kredyt i mają pytania, wątpliwości lub obawy zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej. Zajmuję się tym,a także o wiele szerszym kontekstem finansów zawodowo.

W komentarzu link do artykułu

#kredythipoteczny #nieruchomosci #kryzys #gospodarka #finanse #banki
  • 15
wciąż ogromnego zainteresowania mimo utrudnień w działaniu placówek


Zapodaj jakiuś cytat z tego artykułu, który to potwierdza.
Brak danych od połowy marca.

Inne źródło mówi co innego: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polacy-wstrzymuja-sie-z-kredytami-7851296.html

"Mocno spadła sprzedaż kredytów hipotecznych, co jest o tyle zrozumiałe, że wymagają one działań, które, w związku z restrykcjami koronawirusowymi, są trudne do przeprowadzenia


W tygodniu 15-21 marca banki wysłały do BIK 250 tys. wniosków o weryfikację danych od wnioskujących o kredyt, czyli o
@droetker4: hmm, co rozumiesz poprzez

Warto jednak zauważyć fakt, że kredyty stały się jeszcze tańsze,a inflacja w wyniku dodruku pieniądza na pewno będzie wysoka. Można więc tą decyzję uzasadnić, grunt to rozsądne podejście do tematu i zabezpieczenie swoich finansów.


Gdzieś obiło mi się o uszy że inflacja może być korzystna dla kredytobiorców jeśli idzie w parze ze zwiększaniem zarobków szybszym niż inflacja, rozumiem że w takim wypadku zwyczajnie koszty kredytu nie
@budyn Doświadczenie i codzienna praca. A także opinię ludzi z branży. Placówki pracują krócej, w okrojonym składzie stąd może to zainteresowanie być pozorne.Część banków nadal nie zmieniła oferty i to ostatni komentarz żeby skorzystać z niskiej marży. Osoby które były zdecydowane na zakup nieruchomości często pozostają przy swojej decyzji.
@Andi128 inflacja jest korzystna dla podmiotów zasłużonych. Zarówno prywatnych jak i sektora publicznego. Następuje dewaluacja zadłużenia i tracą osoby posiadające oszczędności. Poruszałem ten wątek w jednym z ostatnich wpisów ale polecam także wywiady tradera21 dla Veto sprzed dwóch dni. Nie sądzę również że PIS wycofa się z pomysłu podniesienia minimalnych pensji co będzie skutkowało wzrostem średniego wynagrodzenia, mimo kryzysu. Skutkiem oczywiście będzie wzrost zadłużenia ale na to możemy sobie pozwolić.
@droetker4: ok, podpowiedź tylko kiedy był ten wpis żebym mógł łatwiej znaleźć? Ja rozumiem że inflacja jest "pozytywną" dla zadłużonych a negatywna dla posiadających oszczędności, ale tylko pozornie, chyba że inflacja jest połączona ze wzrostem plac ją wyprzedzającym. Ale to wyjaśnia druga część twojego komentarza. Dzięki.
@budyn Pierwsze 10 dni marca i cały luty to wzrost wniosków kredytowych w stosunku do ubiegłego roku. Ludzie rozsądnie myślący i twardo stąpający po ziemi myślę, że już wcześniej zdawali sobie sprawę z zagrożenia. Zarówno tego zdrowotnego jak i gospodarczego. Dzięki tobie też życzę wszystkiego dobrego, klientów na szczęście nie muszę szukać, przychodzą gdy szukają doradcy kredytowego. Kredyt to jedyna usługa finansowa która sprzedaję się sama.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@droetker4: stoje właśnie przed decyzją zakupu mieszkania. Cena za metr to 4100 zł. Oddanie 2022. Wplaciłem zaliczkę. Sfinansować to chciałem ze środków własnych, w 8 ratach płatność.
Teoretycznie posiadam całą kwotę by zapłacić za to mieszkanie,ale z drugiej strony te oszczędności mogą przydać się w przetrwaniu kryzysu w firmie.

Moje pytanie jest : czy biorąc pod uwagę niezbyt wysoką cenę za m2 i atrakcyjna lokalizacje w moim mieście mogę potraktować ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xspeditor: @droetker4 na pewno się zna lepiej, więc może lepiej jak się wypowie, ale wydaje mi się, że jeżeli Twoje środki aktualnie "nie pracują", to w niedługim czasie i tak będą coraz mniej warte (spadek złotówki, inflacja), natomiast mieszkanie w dobrej lokalizacji nawet jeżeli wartość chwilowo tąpnie to się na pewno też potem odbije, czego o złotówce chyba już nie można powiedzieć. Wydaje mi się że kupno to dobry pomysł. Z