Wpis z mikrobloga

Apropos tego, jak ludzie nie przejmują się zagrożeniem i wyleźli na dwór. Zawsze to mnie #!$%@?, że jak jest wojna, wypadek samochodowy czy jak teraz zaraza to nigdy nie pokazują flaków, odciętych głów, egzekucji, ludzi zdychających na podłodze w szpitalu. NIE! Ludzie muszą wiedzieć, że wojna czy zaraza wygląda tak i tak, żeby do tego nie dopuścić po raz milionowy w historii. Teraz trzeba pokazywać też te pogrzeby, gdzie nikogo nie ma, chcę też widzieć tych umarlaków, co leżą w Hiszpanii na lodowisku. Ludzie muszą widzieć, jak jest, a nie romantyczną wersję z biciem braw na balkonach, a jak wojna to są poparzone dzieci z odrywającą się skórą, a nie "wojenko wojenko cóżeż ty za pani xD". Czas na nowe media, na media bez cenzury.

#media #koronawirus
  • 38
@KolegaCzlowieka: Twoja propozycja zadziałałaby na tych, co i tak już się boją i nie zadziałała na tych, którzy i tak mają #!$%@?. Tak to działa. Jeszcze ci, którzy zachowują środki bezpieczeństwa wpadali by w coraz gorsze nerwice i przygnębienie, bez sensu. Przez grupę debili trzeba po prostu stosować zamordyzm do wszystkich, i to jest smutne.
@KolegaCzlowieka Nawiązując do przedostatniego zdania Twojego wpisu. Trafiłem kiedyś na to sierpniowe wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Wstrząsnęło mną jaki obraz wojny propagują takie imprezy: walcz za ideę, a jak już trafisz do polowego szpitala to na bank zamiast gangreny dostaniesz buziaka od pięknej sanitariuszki (°°
@KolegaCzlowieka: a teraz zastanow sie, masz dwa panstwa, w jednym strasza ze wojna jest najgorsza a w drugim ze najlepsza, jak myslisz, jak wybuchnie wojna, to ktore bedzie chetnie szlo do walki a ktore bedzie w panice uciekac i sie poddawac? Rozumiesz juz swoj blad?
@januszao: Wydaje mi się, ze to zwykła kwestia niedoinformowania. Moja żona pracuje na codzień w służbie zdrowia i leczy m.in. Osoby z koronawirusa, serio, nie ma prawie żadnych szans, żebyś zaraził się biegając w dystansie do innych ludzi.
@KolegaCzlowieka: ale mnie #!$%@? takie #!$%@? wykopka, który siedzi w domu całe życie i jeszcze innym mówi, że MUSZĄ siedzieć w domu, bo NIE MOGĄ wyjść na spacer, bo on NIE MOŻE w sensie nie chce

also nie wiem czy wiesz panie specjalista, ale nawet podczas okupacji ludzie jakotako starali się żyć względnie normalnie

poniżej zdjęcie z warszawskiego getta
zobacz, ludzie SIĘ UŚMIECHAJĄ, a w końcu powinni być smutni i powinni
źródło: comment_1585432586gsIsAcvby6KHVkaZlFY93K.jpg
@niochland: Oni jak najbardziej powinni żyć normalnie. Tylko że my mówimy o wirusie, który za tydzień może nam powybijać babcie i dziadków. To kompletnie inna sytuacja.

@bartez_94: @ziuaxa: @miki4ever: @januszao: Jeszcze raz mówię, że chodzi mi o osoby, które powychodziły w miejsca bardziej zatłoczone.

myslisz, jak wybuchnie wojna, to ktore bedzie chetnie szlo do walki a ktore bedzie w panice uciekac i sie poddawac? Rozumiesz juz swoj
@KolegaCzlowieka: byłem dzisiaj nad stawem w lesie, wyszedłem z domu po 20 dniach - jedna para przeszła obok 5 metrów. W takich okolicznościach śmierć jest pewniejsza od samobója w mieszkaniu. Skoro i tak musisz wyjść do sklepu raz na tydzień, to samo przebywanie na dworze nic nie pogorszy
@KolegaCzlowieka: Masz calkowita racje. Powinni pokazywac jak umieraja ludzie to wtedy zje.by moze cos pomysla. Z drugiej strony jesli ktos nie ma troche refleksji bez ogladania szokujacych obrazkow to nic nie pomoze. Betony zostana betonami o niskiej pojemnosci mozgu. Ci stosujacy sie beda ponosic kobsekwencje (oby nie)

« Social distancing «  to nie jest siedzenie w 4 scianach. Tak, skur.wielu jest.

Wszedzie obecnie faza « a #!$%@?, nic mi nie jest
Dlaczego Ministerstwo Zdrowia zaleca coś innego? Nie znają się?


@miki4ever: MZ twierdzi, że zdrowi nie potrzebują masek :) profilaktycznie nie ufam #!$%@?.