Wpis z mikrobloga

Mireczki mam do was pytanie. W roku 2019 pracowalem w PL i 2 miesiace w NL. Zlozylem pit do polskiej skarbówki wykazujac dochody polskie i holenderskie. Czy mam obowiazek rozliczac sie ze skarbowka w holandii?

#pytanie #podatki #holandia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@SopranosSyndrome miałeś więcej dochodów w NL czy w PL? Wyślij do jakiegoś biura online papiery. Zazwyczaj kalkulację robią za darmo. Jeżeli więcej zarobiłeś w Polsce, to prawdopodobnie nic nie dostaniesz z Holandii. Rozliczać się nie musisz, nie ma takiego obowiązku, dopóki oni Cię nie wezwą do złożenia zeznania podatkowego.
  • Odpowiedz
@dronte: Dzięki za odp. Moje zarobki w PL były wyższe, wczoraj zadzwoniłem do biura i poprosiłem o pomoc. Pani wyliczyła mi na podstawie Pitu i Jaropgafu, że przysługuje mi 30euro zwrotu. Zapytałem czy muszę się rozliczać i odpowiedziała, że jeśli nie dostanę od nich wezwania mogę to zaniechać. Byłem podejrzliwy bo jedno biuro zarzeka się, że odzyska mi cały podatek (600euro) ale czytając umowę zobaczyłem, że chcą 99euro netto za
  • Odpowiedz
  • 1
@SopranosSyndrome czyli tak jak mówiłem, można powiedzieć, że 30e to tyle co nic, chociaż myślałem że będzie 0. Możesz dostać 600e, z tym że dostaniesz za jakiś czas niemiłą niespodziankę - pismo z nakazem zwrotu nienależnie pobranego podatku.
  • Odpowiedz