Wpis z mikrobloga

Instrukcja dla tych ktorzy maja objawy i chca byc przebadani na #koronawirus w kontakcie sanepidem lekarzem MUSICIE powiedziec ze na ulicy mijaliscie wlocha ktory blisko was zakaslal. W przeciwnym wypadku nie beda wam chceli zrobic testu. Moja sasiadka miala wszystkie objawy koronawirusa ale gdy ja zapytali czy miala kontakt z kims z zagranicy powiedziala NIE. To gosc z sanepidu powiedzial ze to grypa i zeby zostala w domu. Mąż zony mial takie same objawy ale wystapily u niego dwa dni pozniej podczas wywiadu powiedzial ze mial kontakt w wlochem.... i CYK test zrobiony. Tylko mija już 5 dzień a wynikow nadal nie ma.
  • 11
@Guan no, albo też kłamać i zapchać system zbędnymi testami. Znaczy oczywiście że każdy by chciał być leczony przez cały zespół lekarza jak u doktora house'a ale tak się nie da
@Guan: Zazdro. W UK każą siedzieć w domu 7 dni i dzwonić jak ci się pogorszy, jak bedziesz mieć szczęście to wytrzymasz do testu na koronawirusa ale wtedy to już moze byc za późno
@Guan: Serio tego nie łapię. Bez jakiejkolwiek złośliwości. Czy ten test coś zmienia w leczeniu? Dostaje się jakieś inne leki? Są w ogóle jakieś leki na to inne niż zwykle stosowane przy grypie/przeziębieniu? Nie mówię oczywiście o ciężkim przebiegu choroby.
Jak ja rozumiem wszelkie komunikaty, to:
a) jak możesz to siedź w domu
b) jak jesteś jakkolwiek chory (gorączka, kaszel itd) to na pewno siedź w domu
Do wypełnienia tych punktów