Wpis z mikrobloga

#rankingkoronny

Aktualny ranking na godz. 10:50

Suma w Polsce: [362] zarażonych + [5] ☠
Punktacja: 1 pkt zakażenie, w razie takiej samej ilości pkt, decydują przypadki ☠
--> Punktujemy miasta, w których aktualnie znajduje się zarażony pacjent. <--

Statystyki:
Średnia wieku zmarłych z powodu Koronawirusa: 64 l.
Największy przyrost zachorowań w historii rankingu: Warszawa (+14) - 19.03.2020
Liczba uzdrowionych pacjentów: [1]
Zmiany od poprzedniego rankingu: [+12]

Ranking miast:

1. Warszawa - 59 pkt (+1)
2. Łódź - 45 pkt
3. Wrocław - 44 pkt ☠
4. Lublin - 21 pkt ☠
5. Poznań - 15 pkt (+1) ☠
. Ostróda - 13 pkt (+4)
7. Nowe Miasto nad Pilicą - 12 pkt
. Kraków - 12 pkt (+5)
9. Gdańsk - 11 pkt
10. Łańcut - 9 pk ☠
11. Bydgoszcz - 9 pkt
. Szczecin - 9 pkt
. Zielona Góra - 9 pkt
14. Opole - 8 pkt
. Racibórz - 8 pkt
. Zawiercie - 8 pkt
17. Cieszyn - 4 pkt
. Częstochowa - 4 pkt
. Mielec - 4 pkt
. Oława - 4 pkt
. Piaseczno - 4 pkt
. Radom - 4 pkt
23. Chorzów - 3 pkt
. Opoczno - 3 pkt
. Rzeszów - 3 pkt
. Starachowice - 3 pkt
. Tychy - 3 pkt (-1)
28. Bolesławiec - 2 pkt
. Dąbrowa Górnicza - 2 pkt
. Kędzierzyn-Koźle - 2 pkt
. Kielce - 2 pkt (+1)
. Puławy - 2 pkt
. Ruda Śląska - 2 pkt
. Rybnik - 2 pkt
35. Wałbrzych - 1 pkt ☠
36. Białystok - 1 pkt
. Biłgoraj - 1 pkt
. Bytom - 1 pkt
. Dębica - 1 pkt
. Grójec - 1 pkt
. Imielin - 1 pkt (+1)
. Kalisz - 1 pkt
. Katowice - 1 pkt
. Knurów - 1 pkt
. Kozienice - 1 pkt
. Lubin - 1 pkt
. Mińsk Mazowiecki - 1 pkt
. Mysłowice - 1 pkt (+1)
. Nakło n. Notecią - 1 pkt
. Ostrołęka - 1 pkt
. Ostrowiec Św. - 1 pkt
. Otwock - 1 pkt
. Pruszcz Gd. - 1 pkt
. Tarnowskie Góry - 1 pkt
. Tczew - 1 pkt
. Zgorzelec - 1 pkt
. Żnin - 1 pkt
. Żory - 1 pkt

Przypadek płocki przekazany Warszawie, brak informacji o innej koronce. Duży wzrost zachorowań w #krakow, wielu z Mirków dziwiło się, dlaczego tam była praktycznie oaza wolna od przypadków. Miejmy nadzieję, że nie wywołano tam epidemii, jak wczoraj w Nowym Mieście nad Pilicą. Szczerze mówiąc, im niżej jest Wasze miasto, tym bardziej powinniście się cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) (pozdrowienia dla wykopków z #katowice, którzy modlą się do Boga Węgla o spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Jestem na bieżąco ze wszystkim, to jest breaking news obecnie. Przez re-search jestem na bieżąco w sprawach wszystkich województw - taki efekt uboczny mojego rankingu xD Koronka mnie, jak i Mirków, nie pokona - jeden format rankingu od początku do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus
  • 43
@Hejtel: Jeden z tyskich przypadków trafił do innego miasta, musiałbym poszukać linku, bo to jest w 100% legit informacja, szczególnie, że w ostatnich 2 dniach nadaję z opóźnieniem, aby nie siać plot. Zweryfikuję to jeszcze, najwyżej dokonam zmian rankingowych.

@lublinmk: Zgadzam się w pełni z tym.

@codowuja: Podchodzi pod Łódź, znam oba przypadki. Trochę osobiście mnie bolą przypadki tam, bo w przeszłości byłem związany trochę z TM...

@sprintel:
@emcter: Zapewne Ministerstwo w kolejnym komunikacie ogłosi ten przypadek, no chyba, że znowu test zawiódł (2x z tego powodu poprawiałem ranking, kolejne źródła, których nie umiejscawiałem w rankingu zmylały mnie trzykrotnie - pozdrowienia dla Kuj-Pom i Bydgoszczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Niemniej, dziękuję za info, zapewne jest legit i łatwo będzie to zweryfikować
@BuQwald: niby wrzuciłem to początkowo w nowym wpisie, ale stwierdziłem, że to nie ma sensu skoro tylko Ty pod nim publikujesz, więc podrzucam Ci info tutaj. +1 potwierdzony przypadek (kobieta w ciężkim stanie) w Tarnobrzegu (Podkarpackie), wkrótce transport do szpitala w Łańcucie