Wpis z mikrobloga

Ale bańka pięknie jebnie :) Oto moja prognoza dla #krakow a jak tam #warszawa #wroclaw #trojmiasto #lodz? Też się spodziewacie takich spadków i żniw za rok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największą bekę mam z ludzi którzy wzięli #kredythipoteczny w ostatnim roku xD Będziecie spłacać 700k za klitkę wartą 200k :P

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #bekazpodludzi ##!$%@? #kupnomieszkania #gospodarka #ekonomia
S.....b - Ale bańka pięknie jebnie :) Oto moja prognoza dla #krakow a jak tam #Warsza...

źródło: comment_15846172243jv2bS4Ow6GnfrZPIfkhpT.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: Nieruchomości nigdy nie spadają w tym samym czasie co giełda, nawet nie licz na spadek taki w 2020 roku, potrzeba z 2 lub 3 lata na jakieś lepsze spadki. Wynika to z faktu, iż wiele osób nadal będzie inwestowało w nieruchomości jako najpewniejsze ulokowanie kapitału w czasie recesji. Sam fakt wypłacania dużej ilości pieniędzy z banków pokazuje, że ludzie w Polsce nie ufają im zbytnio. Recesja na runku nieruchomości
  • Odpowiedz
@krisak13:
ale wystarczy że ludzie przestaną kupować jak #!$%@? to przecież ceny od razu trochę spadną - zwłaszcza przewartościowanych mieszkań - jakieś wielkie płyty itd., które teraz chodzą w #!$%@? cenach.

Oczywiście moim zdaniem nawet ten wirus nie zatrzyma ogólnego trendu - takiego że w perspektywie lat w takiej warszawie mieszkania będą tak drogie że sporej części ludzi nie będzie stać na kupno, nawet na kredyt z dwóch pensji.

Wiem
  • Odpowiedz
@Scaab: Ludzie nagle wymrą? Czy pójdą mieszkać pod most?
Przypominam, że póki co zmarło 8 tys osób, a nie 800 mln.
Drobna korekta rzędu zapewne będzie, ale nie 40%.
Nie wiesz ile ludzie maja pieniędzy na kontach. Nie będzie pewnych inwestycji, inflacja będzie szła w górę to wepchną ten kapitał w mieszkania.
  • Odpowiedz
@krisak13: W Hiszpanii ceny spadły o 12% już w pierwszym roku po kryzysie 2007-2009, osiągając kolejne spadki do 36% w dalszych latach.

Przy czym tamten kryzys to była podpierdółka w porównaniu z tym co nas czeka.... niestety na rynku nieruchomości będzie rzeź.
Ceny zaczną spadać, a jak pandemia będzie trwała i inflacja wystrzeli to RPP zacznie w popłochu podnosić stopy proc. mieszkania będą biły kolejne rekordy spadków.

Mieszkanie to jest
  • Odpowiedz