Wpis z mikrobloga

Ale bańka pięknie jebnie :) Oto moja prognoza dla #krakow a jak tam #warszawa #wroclaw #trojmiasto #lodz? Też się spodziewacie takich spadków i żniw za rok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Największą bekę mam z ludzi którzy wzięli #kredythipoteczny w ostatnim roku xD Będziecie spłacać 700k za klitkę wartą 200k :P

#mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #bekazpodludzi ##!$%@? #kupnomieszkania #gospodarka #ekonomia
S.....b - Ale bańka pięknie jebnie :) Oto moja prognoza dla #krakow a jak tam #Warsza...

źródło: comment_15846172243jv2bS4Ow6GnfrZPIfkhpT.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@mookie: no nie napisałem że nie tanieją tylko nie tanieją w 6 miesiącach od pierwszych znaczących spadków na giełdzie. 12%-15% jest realne w pierwszym roku nie 40%. Z tego co wiem w ostatnich dniach zainteresowanie wręcz wzrosło w Krakowie, nigdy nie wiadomo jak ludzie reagują.
  • Odpowiedz
@mookie: Zresztą sam napisałeś po kryzysie, więc tylko potwierdziłeś to co napisałem, najpierw giełda potem nieruchomości. Z nieruchomości kasa idze na inwestowanie w akcje spółek które straci w czasie recesji i pompujemy kolejny balonik i tak to działa cyklicznie.
  • Odpowiedz
@Scaab haha, znalazł się śmieszek ekonomista wykopowy. Mieszkania nie kupuje się na rok czy 5, ceny dostaną po dupie na parę lat a potem wszystko wróci do normy. Tak samo jak w 2008, a i wtedy ceny nie spadły kosmicznie w dół.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@BRZESZCZOTEMPOJAJAH: takie wysrywy piszą gołodupce co marzy im się mieszkanie za 1/3 ceny bo na więcej bank nie da jak się ma słabe stanowisko pracy. Ceny spadną ale o maksymalnie 10 -15%. Tak do poziomu z 2008 roku. Oczywiście ceny spadną ale zdolność kredytowa tez spadnie tak, że dalej będzie poza zasięgiem tych wysrywów @Scaab
Zawołaj za rok. Zobaczymy ile spadło ja obstawiam maksymalnie do poziomu z 2008 bo
  • Odpowiedz
No dobra mieszkania moze zaczną spadać ale na przykład wartosc złotego bedzie spadała jeszcze szybciej i w efekcie dostaniemy jakby utrzymanie ceny względem mieszkanie - złotówka. Jedynie realna wartość spadnie ale to nie będą spadki rzędu 30-40% tylko pewnie korekta. Nie tak to działa?
  • Odpowiedz
@mookie: no u nas nie ma rozdawnictwa kredytow bez wkladu wlasnego, wiec spekulacji tez nie ma. Mieszkancy stolicy ciagle sie bogaca, ciagle jest ich wiecej, a powierzchnia jest skonczona, wiec oczywistym jest ze ceny beda tylko rosnac, chyba ze spadnie popyt.
  • Odpowiedz
@aleksander-sailor: sam nie wiesz o czym mówisz xD
Pewnie jak były kryzysy dot comów czy Lehman Brothers upadał to wołałeś na księdza Zorro.
Jak jebnie bezrobociem i falami upadłości, to myślisz że tabuny słoików i imigrantów będą waliły do miast byleby tylko zakupić mieszkanie na kredyt tak jak do tej pory? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz