Wpis z mikrobloga

@L3stko: przeciez k---a nikt normalny, kto zyje za granica, nie bedzie s--------l specjalnie do tego chlewu zeby zdechnac XD jak ktos ucieka do Polski, to raczej ludzie, ktorzy z jakichs wzgledow czasowo byli za granica, jakas delegacja czy inne wakacje ¯\_(ツ)_/¯ zareczam ci, ze 99% emigracji wcale nie bedzie sie palic d--a, zeby jechac do Polski...
  • Odpowiedz
dlatego sa prywatne szpitale i ubezpieczenia prywatne lepsze


@liberum: na pewno nie w Polsce XD Ilość zabiegów, które można przeprowadzić w Polsce w prywatnych szpitalach jest bardzo ograniczona i sprowadza się głównie do jakiejś chirurgii narządów ruchu, badań, na które są długie kolejki w nfz, dentystyki i chirurgii szczękowej, ginekologii itd. - tego, co przynosi dochody.

Bardziej ryzykownych zabiegów i terapii nie przeprowadza się prawie wcale.
  • Odpowiedz
Pracują i płacą podatki poza granicami ale jak kryzys to "ratuj Polsko"?


@L3stko: nikt z moich znajomych nawet nie pomyśli, żeby wracać teraz do Polski, wolą leczyć się w Holandii/Niemczech/Belgii w razie czego, mają tutaj rodziny, domy i mieszkania, samochody... XD Przecież wewnątrz UE i UK pracuje kilka milionów Polaków, a ilu będzie wracać tymi samolotami? Kilkadziesiąt tysięcy?
  • Odpowiedz
@L3stko: Nie wiem, może dlatego że pewnie większa część polaków za granicą umie po ich języku powiedzieć:
- tak
- nie
- dziękuje
- dzień dobry
- s--------j
Więc jak by mieli udzielić wywiadu medycznego to by wyszło, że mają raka z przemieszczeniem twarzoczaszki.
  • Odpowiedz
Uciekają ci co: pracujo na czarno, cebulaki co im się skończyły zapasy z polski, pseudo bohaterowie którzy obudzili się że żona z dziećmi w kraju, ci co uwierzyli ze w pl nie ma zarażonych a nie w to że się mało testów robi, i duża grupa wczasowiczów bo tanio było. Wszystkimi gardzę po równo (pracującymi na czarno trochę mniej, bo różnie w życiu bywa) , ludzie bez wyobraźni a prawa wyborcze nadal
  • Odpowiedz
@L3stko to są Ci wszyscy którzy tutaj na zachodzie zaczynają pracę od 4000€ miesięcznie(Czyli bezrobotni, pracujący na czarno l,bez ubezpieczenia, lub ludzie którzy przez ostatnie 10 lat pracy nie poświęcili nawet 15 minut dziennie na naukę języka). Ja mieszkam na stałe i nie wybieram sie aktualnie do PL. Mam dużo spraw do ogarnięcia i miałem w planach odwiedzenie dziadka, ale aktualnie za duże ryzyko.
  • Odpowiedz
@L3stko: A dlaczego bezrobotni maja taka sama służbę zdrowia za darmo jak ty ? I ty za nią płacisz gruby hajs. Równanie w dół ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz