Wpis z mikrobloga

@L3stko: niech mnie ktos uswiadomi, ale jesli jestes na krotko za granica to i tak zaplacisz podatek w PL wiec w czym problem? a jak na dlugo i juz nie placisz podatkow w PL to chyba nie nalezy sie np darmowa sluzba zdrowia? czy jak to jest
  • Odpowiedz
@liberum: bez jaj, tak to nie - trzeba mieć np. złoto (sztabka może być ze swastyką) lub przelew; skrytki też mają... Cicho trzeba żyć i powoli się dorabiać (ale jak po 9/11 Amerykanie zastraszyli ich to wszystko pokazali), powoli i spokojnie
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś pracuje i mieszka na stałe poza Polską, w jednym z krajów należących do Unii Europejskiej, to tam też płaci składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Przez polską służbę zdrowia będzie więc traktowany tak samo jak Niemiec, Francuz czy Hiszpan. Co to oznacza?
Jeśli osoba pracująca na co dzień w Niemczech przyjeżdża do Polski odwiedzić rodzinę, musi przed wyjazdem wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Na tej podstawie zostanie przyjęta bezpłatnie przez
  • Odpowiedz
Bardzo dobrze, przylecą z kasą zza granicy którą włożą w naszą gospodarkę, a może nawet zostaną wspomagając rynek pracy - jestem za
  • Odpowiedz
Temat się wałkuje to już ci mówię. Ci ludzie więcej dali temu krajowi niż myślisz wysyłają pieniądze do polski aby wspomóc rodziny oraz pracują na sezon gdzieś w hotelach na produkcji albo na budowie i wydają w Polsce. Gdyby nie oni to w Polsce byłoby ciężko. Jestem w Londynie i nie zamierzam wracać, bo Polska służba zdrowia jest już całkowicie wypompowana przez bombelki.
  • Odpowiedz
@L3stko: Uspokój się wykopku. To nie jest tak, że nagle cała emigracja wraca do Polski. Mieszkam w UK wraz z całą rodziną i siedzimy tu na dupie. Faktycznie Polska zareagowała szybciej i mocniej, ale należy zadać sobie pytanie co będzie za miesiąc, dwa, trzy? Polska będzie w czarnej dupie jeśli chodzi o gospodarkę, a UK jakoś się dźwignie, bo mają w ch*j siana w rezerwach. Pozdro ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@L3stko: ci normalni którzy się osiedlili za granicą i tam żyją nie wracają, wraca patologia która robiła na czarno i nie ma ubezpieczenia i pewnie nawet ledwo potrafi się dogadać po angielsku. Prawda jest taka że nie ma żadnego sensu w powrocie dla człowieka który ma opiekę medyczna na zachodzie bo zawsze będzie lepsza niż w Polsce.
  • Odpowiedz
którzy nie dali złamanego grosza.


@L3stko: skąd masz pewność że nie wydają zarobionych pieniędzy lub nie przysyłają pieniędzy do polski?

Czy do ukraińców pracujących w polsce też tak podchodzisz?
  • Odpowiedz
@L3stko ja mieszkam i pracuję w Singapurze i nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby wracać do kraju bo kryzys... To co opisujesz to pewnie maks 5% przypadków, więc nie dramatyzujmy.
  • Odpowiedz
@liberum: Odwiedzić rodzinę w takim okresie? Mądry jesteś? Przypomniala mi się sytuacja kumpla. Człowiek 30 lat, jak poinformowali o zamknięciu szkół i zalecali siedzieć w domu a to bylo przed weekendem, to kumpel właśnie chciał wziąć sobie urlop na tydzień zeby pojechać do rodziny i tam to przeczekać. Jego rodzice maja ponad 60 lat i są w grupie ryzyka. On pracuje w duzej firmie wśród wielu obcokrajowców i nawet jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3stko: Bo mogą. To jest ich kraj tak samo jak i twój czy Żydów, którym rozdają obywatelstwa na lewo i prawo.
W 2017 roku Polacy żyjący w innych krajach przysłali z zagranicy 12,2mld zł

Jesteście zwyczajnie debilami XD
  • Odpowiedz