Wpis z mikrobloga

Ma ktoś konto na degiro? Spoko wszystko?

Szukam jakeigos maklera gdzie moglbym kupic akcje zagraniczne i polskie (lub jeden do polskiego drugi za granice) no i zeby konto bylo darmowe albo z małymi opłatami.
Mam zamiar włożyć coś około 4-5k. I ciśnie mnie zeby jak najszybciej załozyc konto(dlatego chce przez neta, bez kurierowego podpisywania) bo cos czuje ze teraz bedą rołsy te akcje

Mam konto osobiste w santander i millenium(wec szybko by sie zalozylo). Ale w tym peirwszym podobno jest drogi makler, a w tym drugim nie umiem stwierdzić, bo nie mam rozeznania:
https://millenniumdm.eu/prowizje-i-oplaty

Myslalem tez o tranding 2012, ale tam pitu nie dają, a ja sie nie znam na rozliczaniu

#gielda #banki
  • 22
@lastro: polaczenie santander plus degiro daje rade, na degiro fajne narzedzia do wykresow i analiz a santaner przejrzysty i wystarczajacy na polski rynek
@lastro: akcje GPW: prowizja w ING 0.30%, min. 3 PLN; Santander 0.39%, min 5 PLN. Zalezy od tego ile i jakich tarnsakcji chcesz robic - ja robie ich kilka miesiecznie, wszystkie lub 90% powyzej progu minimum dla prowizji. Takze wygrala subiektywna ocena aplikacji i systemow plus obslugi naziemnej, jesli zajdzie taka potrzeba.
@lastro: mam tez degiro do akcji US. Nie ufam az tak degiro, zeby miec tam calosc portfela, historia pokazala nie raz, ze nalezy dmuchac na zimne, jesli chodzi o swoje osobiste finanse. Jesli konta sa darmowe, jesli jest spory wybor a kwestie prowizji malo sie roznia, uwazam, ze madrze jest nawet lekko, ale dywersyfikowac miejsca, w ktorych trzymamy srodki :)
@Boyyo: A drugie konto masz gdzie? Ja sie zastanawiam nad ing, bo wydaje sie w miare tanio. Mysle tez o santander, bo mam tam konto osobiste wec moglbym chyba bez wersyfikacji na szybko zaloyc, ale tam chyba drogo troche. Włożyc chce 4-5k i nie bede raczej co miesiac robil transakcji bo gowno mi urosnie
@lastro: tak jak pisale wyzej, mam santander dla GPW i degiro dla akcji SP500 i niemieckiego DAXa.
No jak chcesz wlozyc i czekac, to sugerowalbym zwrocic uwage na prowizje za prowadzenie konta bez robienia jakichkolwiek transkacji, czesto od tego uzalezniony jest brak oplaty. Santander za prowadzenie konta bez transakcji pobiera 6 PLN miesiecznie, w ING z tego co widze w tabeli oplat i prowizji, na chwile obecna prowadzenie jest za 0PLN