Wpis z mikrobloga

@DobrzeNaoliwioneLozysko:
Tak, mamy 1000 miejsc w szpitalach przygotowanych na pacjentów w ciężkim stanie. Rząd spodziewa się 100 tys. przybyszów. Z krajów, które - tak jak UK - olewają zalecenia WHO i żyją jakby nic się nie działo: koncerciki, imprezki itd. Można założyć, że wielu z nich przyjedzie zarażonych. I zarażą innych, bo kwarantanna dla 100 tys. ludzi bedzie czystą fikcją. Tych wszystkich ludzi trzeba będzie leczyc na koszt NFZ. I
  • Odpowiedz
a wiesz, że zapisanie się do NFZ po przerwie w płaceniu składek kosztuje i to całkiem niemało?:P


@virusriddle: Są proste sposoby by tego uniknąć, np. otwierając działalność gospodarczą lub rejestrujac sie jako bezrobotny.
  • Odpowiedz
@Przegrywhere: Ja nic nikomu nie zrobię, bo jak? Wkurza mnie tylko przypominanie sobie o Ojczyźnie wtedy, gdy grunt pod nogami się usuwa. Oczekiwałbym od władzy innego rozwiązania problemu, niż wysyłanie samolocików po ludzi z polskimi papierami bez innych związków z naszym krajem.
  • Odpowiedz
Ile trzeba pieniędzy regularnie wydaje, ile inwestuje, etc?

@DobrzeNaoliwioneLozysko: interesuje mnie, ile podatków płaci w PL, a nie czy przesyła pieniądze mamie, czy kupuje polską wódkę. Jeśli płaci tu podatki od dochodów i składkę na zdrowotne to spoko, neich się czuje jak u siebie.
  • Odpowiedz