Wpis z mikrobloga

@Maciasgru: Możesz opisać przebieg tego "zapalenia zatok" sprzed 2 miesięcy?

Któryś raz słyszę aby ktoś chory na korona wcześniej złapał tego śmiesznego wirusa co uderzał w zatoki (nagła gorączka, nieznaczne podrażnienie gardła, rozwalone zatoki - i pomaga dopiero pseudoefedryna + cetyryzyna)
"We Wrocławiu są dwie nowe osoby z koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. Obie osoby są w dobrym stanie. Na razie nie wiadomo, czy osoby te miały kontakt z tymi, którzy zachorowali we Wrocławiu do tej pory. Informacji tych odmawiają zarówno sanepid, jak i biuro wojewody. Wiemy, że obaj chorzy to mężczyźni - jeden starszy, drugi w średnim wieku."
@Maciasgru Ty jestes ten starszy czy w srednim wieku? ;p
@Maciasgru to jesteś "szczęściarz", ja bylem 3 tygodnie temu we Włoszech, co prawda w górnej adydze wtedy nie było żadnego przypadku potwierdzonego, ale bylem na mieście, był karnawał w centrum i nic do polski nie przywiozłem oprócz samochodu na handel ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekaw jestem ile jeszcze takich przypadków chodzi po Wrocławiu i nie jest świadom. A może pracujesz w credit agricole?
@Maciasgru: o kurde, pracujesz zaraz przy miejscu mojego zamieszkania, mam nadzieje, że nie kaszlnąłeś za mocno i nie wfrunęło mi przez balkon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdrowia Mirku! Tego się właśnie obawiam, że jak trafi na mnie to sanepid mnie zleje itd. Rozumiem, że pojechałeś na koszarową na zakaźny i przyjęli od ręki? Jak długo od badań do diagnozy czekałeś?

To nie jest tak że biorą każdego
@szczuronap: zalezy gdzie sie trafi. Ja mialem goraczke w czwartek 38 z osłabieniem , bez kaszlu ,drgawek itp
Na infolinii w sprawie koronawirusa podali mi numer do sanepidu ,na zakazny oddzial w swoim miescie i polecili zebym dzwonil jezeli sie pogorszy ,a poki co do rodzinnego.
Lekarz rodzinny zalecil mi 14 dni siedzenia w domu , goraczka spadla na drugi dzien ale mam obserwowac i odpoczywac. Raczej to była grypa, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Maciasgru: Hej, w pierwszej kolejności życzę zdrowia Tobie i rodzince :)

Polecam napisać nowy wpis w którym w skrócie opowiesz co i jak, najlepiej zamieść tam tez odpowiedzi na czesto zadawane pytania.

Ciężko się przekopać przez ponad 400 odpowiedzi w tym wpisie, stąd wszyscy w kółko pytają jakie leki dostajesz mimo, że pisałeś o antybiotyku i paracetamolu.

Pozdrowienia :)