Wpis z mikrobloga

@No_mad: wolę sobie pyrkać w swoim pachnącym autku i słuchać sobie muzyczki, niż grzać na przystanek i później delektować się towarzystwem wylosowanych na dany przejazd pasażerów. Prywatny samochód > zbiorkom i tu nawet nie ma dyskusji.
  • Odpowiedz
@No_mad: no dobra, ale jaką masz alternatywę dla samochodów? Ja, żeby dojechać do roboty to bym tracił 2h w jedną stronę, i miałbym 6 przesiadek. Poza tym godziny pracy nie są zsynchronizowane z komunikacją.

A autem pół h i jestem.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Bo to nie mieszkańcy zadupia, którzy muszą mieć samochód żeby nie umrzeć z głodu, są problemem. Problemem są ludzie, którzy wsiadają w samochód żeby pokonać 0,5km w mieście zamiast wsiąść na rower czy nawet przejść się pieszo (dla zdrowia warto) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod: myślisz że nie? Mam mały sklep obok osiedla i są ludzie którzy wychodzą wsiadają do auta żeby podjechać do sklepu 300 m.
Do biedronki jest kilkaset metrów więcej i parking ciągle zapchany autami sąsiadów. Ode mnie idzie się tam 8 min. Autem jedziesz 3 łącznie z wsiadaniem. Więc w 2 strony oszczędzasz 10 min.
Jak masz większe zakupy codziennie to normalnym jest podjechanie autem i zapakowanie tego zamiast robienie z
  • Odpowiedz
  • 0
@mariecziek: Gdybym dalej żył w dużym mieście powiedziałbym "zazdroszczę ci". Choć i tak autkarze pewnie jeżdzą po tobie jak po szmacie jak znam życie
  • Odpowiedz
@No_mad:
komunikacja
- śmierdzi
- wolna
- spóźnia się
- przez to że wolna i się spóźnia to wcale nie taka tania
- #!$%@? pasażerowie
- #!$%@? kierowcy/motorniczy
- #!$%@? muza

auto:
- ładnie pachnie wunderbaumem
- swoja muza
- ładowarka
- jedziesz gdzie chcesz
- jedziesz kiedy chcesz
  • Odpowiedz
@No_mad: Kradziony rower > autobus miejski
Stary samochód bez katalizatora > pociąg jadący mniej niż 200 km/h

Jeszcze jest metro, ale nie oszukujmy się, przy założeniu życia w polsce kto by chciał mieszkać w warszawie?

A na dalekie trasy np z lotem samolotem, najlepiej wypada autokar.
  • Odpowiedz
  • 12
@No_mad Nie to co w smrodku menela, ścisku, pod czyjąś pachą z trzema przesiadkami i 2 razy dłużej zbiorkomem, który jeździ kiedy chce, a prawie nigdy zgodnie z rozkładem.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: kocham xDDD
-LEWACTWO CHCE ZAKAZAĆ SAMOCHODU, W CZYM BEDE STAŁ W KORKU?
-Ale nikt nie ma takiego planu, conajwyżej ograniczyć ruch w mieście
-A SKĄD WIESZ CO BĘDZIE ZA 150LAT?? ZAORANE
  • Odpowiedz