Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W dniu dzisiejszym sieć sklepów Kaufland, w związku z #koronawirus postanowiła zmotywować swoich pracowników. Jeśli przepracują cały marzec (w "okresie epidemii" - według firmy) dostaniesz szałowe 1000zł brutto. Natomiast jeżeli nie będziesz miał co zrobić z dzieckiem ponieważ zamknęli ci szkoły, przedszkola, żłobki itp to .... zabierzemy wam dodatki do wypłaty.
Jak dla mnie to bardzo chora sytuacja, że jedna z największych sieci handlowych w Polsce tak nie ładnie pogrywa.

#pracbaza #koronawirus #januszebiznesu #wirus #handel #kaufland

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
W dniu dzisiejszym sieć sklepów Kau...

źródło: comment_1584134002RwQ3MhY51btjRiMAL7bi4B.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • 0
@Blaskun bo tym sposobem płacą więcej wam pracownikom unikając doliczania tego do podstawy. W umowie masz napisane jaki rodzaj premii możesz mieć. Słowo klucz. Uznaniowa - zależy od uznania czyli spełnienia jakiś warunków i to że każdy ją ma nie znaczy że będzie mieć zawsze. To coś na plus do podstawy a nie obowiązek.
  • Odpowiedz
@Ozdoba: Więcej? xD Przecież za gołą pensję nikt by nie chciał robić i zamiast dać normalną wyższą wypłatę bez kombinowania premiowego, to się bawią w premiowanie, ale wiem dlaczego. To taki bacik na pracownika i można sobie żonglować jak się chce, bo to tylko premia. W normalnym kraju premia, to nagroda za dobrą pracę, a nie tak jak u nas wliczone w podstawę i jak podają zarobki, to razem z
  • Odpowiedz
  • 0
@Blaskun ano widzisz, psychologa, motywacja itepe ;)

Nawet nie, że w normalnym kraju, tylko w firmie. Dostajesz tyle, że chcesz w tej firmie pracować. Jeśli chcesz więcej możesz, ale spełniasz ich warunki, inne dodatkowe.
Tak samo rozmowa o pracę. Zauwaz, że zazwyczaj mówią ok Kowalski u nas zarobisz 7k na reke, z premiami. Kowalski zapamiętuje że ZAWSZE ma to 7k i nie pamięta o tym, że razem z premiami.
  • Odpowiedz
Byłypracownikakaufschvitz: Jak zwykle kryminalistyczny zarząd Kauflandu wymyślił sposób jak wykorzystać swoich pracowników. Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to że wielu pracowników ucieszy się na taką możliwość. Panowie Gunther i Urbańczyk pewnie będą jeszcze robić wizytacje o 5 rano na marketach żeby pracownicy mogli sobie przychodzić na 4 rano do pracy. Nie ma bardziej patologicznej sieci marketów od Kauflandu.

Zaakceptował: LeVentLeCri

  • Odpowiedz
OP: @Ozdoba: oprócz tego że ci nie dadzą 2x500 brutto to jeszcze nie dostaniesz reszty dodatków. W Kauflandzie każda inna nieobecność niż urolop wypoczynkowy (chorobowe, urlop na żądanie, "urlop ojcowski" itd.) sprawia, że nie dostaniesz żadnego dodatku. W przypadku tej "premii" nieobecność pracownika jest w pewien sposób wymuszona i nie zależna od niego

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri

  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No to trochę #!$%@?, u mojej jest osobna premia za brak L4 i tylko ona jest w takim wypadku uwalona. Jak robiłem na produkcji to też nam szefowa #!$%@?ła(jedna w całości) premie jak mieliśmy L4 za każdy tydzień -25% do premii. Obecnej jeszcze nie wiem bo dopiero pierwszy raz bylem na l4 na 4dni w marcu zobaczę na wypłacie w kwietniu ile jebli. Jak się pytałem współpracowników to rożnie
  • Odpowiedz