Wpis z mikrobloga

piwa kraftowe


@fatboy77: Są bardzo różne style, a nawet te same style browary różnie warzą, więc "piwa kraftowe" to tak ogólne określenie, że ciężko się do tego odnieść. Gdzie kupujesz? Sam wybierasz czy ktoś Ci doradza? Może pójdź do jakiegoś lepszego sklepu z piwem i powiedz sprzedawcy co lubisz, czego nie i Ci coś doradzi. Ja widzę ogromną różnicę między tym co było 5-6 lat temu, a tym co jest teraz,
@fatboy77: Rzuć przykładem co piłeś. Bo może myślisz, że piłeś kraft, a było to jakieś marketowe gówno podszywające się pod kraft. Plus są dziesiątki rożnych styli, piwa kraftowe potrafią być skrajnie różne. Też nie wszystkie lubię.
  • 0
@Goglez no dobra. Czyli w tej kwestii jestem jeszcze po prostu ciemny

@dondon dostałem z okazji urodzin zestaw od Miłosława. Co prawda piłem nie raz i za każdym razem mi smakował, ale to jest edycja specjalna i jest ohydna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goglez: a mi się wydaje że do wszelkiego rodzaju Ipy już nie dodają słodów karmelowych. Kiedyś w każdej Ipe byl karmel (np. Atak chmielu z Pinty). Owszem, teraz też można kupić Ipke z karmelem, ale częściej (i całe szczescie) zwykły zasyp pale ale.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fatboy77: w dużych marketach typu auchan czy kerfour są na pewno. Ostatnio w lidlu kupiłem z Kingpina świetna ipe, ale nie pamietam nazwy.
Z miloslawa to ja akurat jedynie marcowe lub witbira kupuje (chociaż witbir trochę slaby).
@fatboy77: To jest przyzwoity zestaw za rozsądne pieniądze, ale w 4 piwach nie da się zmieścić wszystkiego. 3 z tego to wariacje na temat ipy, jak nie lubisz to bieda. Czwarte to milk stout, słodkie, czyli coś za czym ja nie przepadam.
@fatboy77: Wokół piw rzemieślniczych powstał dosyć zabawny kult i warto wyznawać zasadę, że jeżeli dany trunek TOBIE smakuje, to nie powinieneś zastanawiać się, czy to koncern, czy też browar rzemieślniczy, w wielu przypadkach tzw. kontraktowy, gdzie bardzo często funkcjonuje model: wyślij recepturę do browaru -> naklej etykietę -> dystrybucja. Jeżeli mamy być jednak konkretni, to przytaczana przez Ciebie marka Miłosław (a w zasadzie Browar Fortuna) nie jest z definicji nawet browarem
@fatboy77: noo, Miłosław nie jest jakiś super, to właściwie nawet nie jest kraft tylko browar regionalny, kup sobie Misty albo PanIPAni z Trzech Kumpli, albo Bitter End z Funky Fluid, a jeśli lubisz ciemne to Turbo Geezer z Kingpina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale generalnie polski krafcik nie charakteryzuje się stałą jakością niestety