Wpis z mikrobloga

Tzw. polscy "przedsiębiorcy" to najbardziej roszczeniowa grupa w tym kraju.

Pracowników ma wykształcić państwo, za szkolenia zapłacić państwo, infrastrukturę wybudować państwo, na koszty działalności ma dać dotacje państwo.

W zamian... nie dają absolutnie nic, nawet pensji, bo pracowników znowu ma zapewnić państwo w postaci stażystów, którym płaci PUP, a nie pracodawca.

Ciągłe "daj, daj, daj" i jeszcze mają czelność pluć na pobierających 500+...

Hurr durr, absolwenci nic nie potrafią po studiach - taaa, bo w tym waszym p0lackim dziadostwie stosujecie jakieś kosmiczne technologie, jaaaasne - na to da się tylko odpowiedzieć jednym wielkim xDDDDD.
Wymóg doświadczenia i długi czas wdrażania pracownika w tych waszych kartonowych firemkach wynika wyłącznie z kompletnego braku organizacji i nieprzygotowanych, niespisanych procedur.

Hurr durr, państwo uciska biednych przedsiębiorców. xDDDDDD. Przecież to od stuleci powtarzana, ta sama propaganda przez różne Lewiatany i ich zachodnie odpowiedniki, także w tym ultra-kapitalistycznym USA, a wy kuce się na to ciągle łapiecie - wielcy "kapitaliści" z was, których cały "kapitał" to gacie na tyłku (a może nawet nie, bo te kupiła wam matka).

#polska #praca #antykapitalizm #przedsiebiorczosc #bekazprawakow
  • 25
@throwaway2137: Dużo prawdy w tym jest niestety, ciągłe płacze o uciskanych podatkami i regulacjami przedsiębiorców, którzy chcieliby ale nie mogą, bo cały czas te kłody pod nogi. A potem państwo z UE robi inkubator przedsiębiorczości, buduje infrastrukturę, dopłaca do szkolenia pracowników, dopłaca do staży dla studentów, a kończy się tak że cały inkubator to głównie gównofirmy janex sp. z.o.o, zatrudniajace studenciaków na umowę o dzieło za minimalną, w których największą innowacyjnością
@throwaway2137: rozumiem, że pracujesz w biedronce na podkarpaciu? Bo w większych miastach jest tak, że jak praca ci się nie podoba albo czujesz, że jesteś słabo wynagradzana to ją zmieniasz. Jak się godzisz na #!$%@? warunki w umowie to takie dostajesz. Pracodawca nie zmusza cię do pracy, więc zamiast narzekać że wszyscy w około są winni znajdź pracę z której będziesz zadowolona albo sama załóż biznes i będziesz wreszcie bogata i
@throwaway2137: Nie żeby coś, ale państwo nie kształci pracowników, szkolenia to takie iks de, nie widziałem w życiu szkolenia finansowanego przez Państwo które miałoby sens dla większości biznesów w Polsce. Co do infrastruktury, weź ty mi dziecko drogie powiedz jaką do infrastruktura państwo specjalnie zapewnia dla tych okrutnych prywaciarzy? Stażysta to taki iks de, nikt normalny nie zatrudnia stażysty na 3 miesiące, bo samo przyuczenie do zawodu zajmie masę czasu, tylko
@throwaway2137: powtarzam to od lat i będę powtarzać do zmiany czegoś w Polsce

w Polsce nie ma takiego czegoś jak kultura biznesowa

pracownika według Janusza biznesu trzeba ruchać, bo Janusz zakłada z góry, że pewnie nierób i kradnie z pracy
klienta według Janusza biznesu trzeba ruchać, bo ten daje się ruchać i na pewno by chciał wyruchać biednego Janusza
państwo według Janusza trzeba ruchać, bo opresyjne państwo nakłada 99% podatki i
@throwaway2137: Nie no, bez przesady z tym #antykapitalizm bo to nie tyle jest problem z kapitalizmem tylko folwarczną mentalnością polskich gównobiznesmenów którym nawet nie słoma z butów wystaje, tylko się szambo z kalosza ulewa. Od niedawna pracuję dla Skandynawów i mi niedawno wprost powiedzieli żebym wolniej pracował... A to przecież też kapitalizm, tylko już nie z folwarczną mentalnością ale taki bardziej dojrzały, który przestał uważać #!$%@? za cel nadrzędny prowadzenia firmy.
Hurr durr, państwo uciska biednych przedsiębiorców. xDDDDDD


Bo uciska

Wymóg doświadczenia i długi czas wdrażania pracownika w tych waszych kartonowych firemkach wynika wyłącznie z kompletnego braku organizacji i nieprzygotowanych, niespisanych procedur.


Albo ze stopnia skomplikowania pracy i stanowiska.

Ciągłe "daj, daj, daj" i jeszcze mają czelność pluć na pobierających 500+...


@throwaway2137: No jeżeli z tego pośrednio powodu podnosi się koszta utrzymania pracownika (to nie tylko pensja) to nie widzę powodu czemu
@throwaway2137: wydaje mi się też że wymagasz aby przedsiębiorca był jakimś Bogiem i nadczłowiekiem. Większość ludzi jest głupia i tak samo większość przedsiębiorców jest głupia. Żeby odnieść sukces w życiu musisz zrozumieć że nie musisz umieć wszystkiego, nie musisz być najmądrzejszy, najdoskonalszy. Jedyne co musisz to zacząć wybierać #!$%@? na siebie według określonego planu zamiast wybierania wygody wymówek i bezpiecznego etatu. Masz szansę że się uda i masz szansę że się
@throwaway2137: Pamietam jak po 3 roku studiów musialem zrobić miesięczne darmowe praktyki. Robiłem je w polskiej małej firmie (kilkunastu pracowników). Przez miesiąc praktyk nie mogłem przepracować więcej niż 168h a wyszło mi z 20h nadgodzin ze względu na różne wyjazdy służbowe. Gdy domagałem się zapłaty za nadgodziny szef powiedział ze nic mi nie zapłaci bo on już we mnie zainwestował kupując ubranie ochronne (miałem wejścia na place budowy) XD Nie kłóciłem