Wpis z mikrobloga

Ale tak nie wygląda niestety prawdziwe życie :) Im bardziej realna grafika tym mniej widoczny będzie wróg.


@Murasame: za dekadę żeby przejść kolejnego Battlefielda potrzebny będzie trening w Formozie albo Sealsach. xD
  • Odpowiedz
@Murasame: wyjdź sobie na dwór i zobacz jak ludzkie oko potrafi wyłapywać ruch innych postaci wiadomo że jak ktoś się zamaskuje dobrze to go nie zauważysz. Mijając człowieka po drugiej stronie ulicy jesteś w stanie rozpoznać go po twarzy kto idzie, wyjdziesz na skraj lasu ze spokojem dojrzysz ludzi którzy idą pół kilometra od ciebie jeśli nic ci nie zasłania ich. W grach wszystko jest rozmazane jest dziwne światło i
  • Odpowiedz
@Positano1: no ilość detali wzrosła, ale obiekty są prezentowane z pogwałceniem zasad w jaki są oświetlone itd (przekłamania, uproszczenia, nieproporcjonalnie mały LoD w raz ze wzrostem odległości) w realnym świecie - w świecie z którym oczy i mózg sobie radzą. Świecie który większość z nas odbiera w 3D, chyba, że nie widzi na jedno oko.
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: wiesz nie chodzi mi o gry że mają byc czarno białe albo z niską intensywnością kolorów a po prostu denerwuje mnie ta kreskówkowość, demon wygląda jakby z animacji uciekł a nie mhrocznej gry o dupie szatana xD ale jak widać nie tylko mi to przeszkadzało xD https://www.reddit.com/r/Doom/comments/arg6tf/why_do_the_monsters_look_so_cartoony/ .Realistyczniejsza oprawa bardziej mnie przyciąga ale wiem że gry są celowane obecnie do młodszych odbiorców, nawet postal 4 jest teraz mega kolorowy
dracul - @yamnichekpyesio: wiesz nie chodzi mi o gry że mają byc czarno białe albo z ...

źródło: comment_1583104200wH9xYJFKWHA5Mp1aT1GBAu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Aktualnie brakuje mi realistycznych gier, które nie są celowane dla hardkorowców. Coś jak Operation Flashpoint, Swat 4, Rainbow Six: Raven Shield, ale na przykład już nie ARMA 2/3.
  • Odpowiedz
@haxx: Dla mnie idealne pod tym względem było Insurgency, z jednej strony na tyle uproszczone że można sobie wpaść na 30 minut postrzelać z randomami, ale z drugiej jednak wystarczy jeden strzał w korpus żebyś padł no i broń rusza się częściowo niezależnie od kamery (nie zawsze celujesz w środek ekranu)
  • Odpowiedz
Insurgency


@Dave987654321: nie grałem, ale możliwe.

najbardziej mnie wkurza w "realistycznych" shooterach brak respawnów, szczególnie w trybie coop. Oczywiście fani od razu się oburzą, że jak to realizm, tu jest wojna, giniesz to leżysz. Ale w praktyce to wygląda tak, że jak grasz z kimś słabszym to on ginie od razu i mówi "p*** tę grę nie będę pół godziny czekał aż skończycie" i już nigdy do niej nie wróci.
  • Odpowiedz