Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bacteria:

wiek, którego nie podaje się na CV


???

Skończył tylko liceum, ciekawe ile może mieć lat, niestety nie podał.

Ma 30 lat udokumentowanego doświadczenia, ciekawe ile może mieć lat, niestety nie podał więc się nie dowiem.
Akademicka wiedza matematyczna nie uczy niczego.


@Hatespinner: Matmę masz przede wszystkim po to żebyś nie odkrywał koła na nowo. Wiedział, albo był w stanie doczytać z których metod z biblioteki posklejać nietypowy soft, jak trzeba to samemu coś zakodził i jednocześnie miał świadomość i zrozumienie ograniczeń i silnych/słabych stron algorytmów które napisałeś albo które użyłeś.

Jak wspomniałem, nie dotyczy to przypadków typu pisanie prostego cruda, no ale nie ma się co
Wiedział, albo był w stanie doczytać z których metod z biblioteki posklejać nietypowy soft


@Carlos_9400: Tego nie uczy matma w żaden sposób.

jak trzeba to samemu coś zakodził


@Carlos_9400: To też nie matma.

jednocześnie miał świadomość i zrozumienie ograniczeń i silnych/słabych stron algorytmów które napisałeś albo które użyłeś.


@Carlos_9400: To nie matma tylko algorytmy, napisałem wyżej.

Jak wspomniałem, nie dotyczy to przypadków typu pisanie prostego cruda, no ale nie
To nie matma tylko algorytmy, napisałem wyżej

@Hatespinner: No tak, bo algorytmy zupełnie, ale to zupełnie nie opierają się na matematyce a większość matematyki której uczysz się na studiach wcale to nie są algorytmy wykonania pewnych działań.

Koleś co napisał apkę do obliczania pola pod wykresem funkcji, czy koleś który wymyślił i napisał instagram?

@Hatespinner: w tym momencie mylisz przedsiębiorczość z pracą na etacie (logika). Do tego jeszcze outlier jako
@klocus: wyczuwam osobowość autystyczną. To oznacza mało kontaktów z ludźmi i większość czasu przy komputerze. A to z koleidaje duże szanse, że będzie się uczył a potem robił robotę jak burza. Z powodu trudności kontaktów z ludźmi nie będzie skakał po pracodawcach. Nie dziękuj. Ale jak zatrudnisz to daj feedback jak poszło.
No tak, bo algorytmy zupełnie, ale to zupełnie nie opierają się na matematyce a większość matematyki której uczysz się na studiach wcale to nie są algorytmy wykonania pewnych działań.


@Carlos_9400: Algorytmy to jest osobny przedmiot, który skupia się na algorytmach. Tak samo jak na przykład statystyka. Matematyka skupia się na wrzucaniu do jednego worka wszystkiego, czego jest za mało żeby można było z tego wyprowadzić osobną dziedzinę.

Jakbyś skończył jakieś studia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
uważaj bo zaraz polecisz za rodo, tu nawet nie ma zgody na standardowe przetwarzanie do celów rekrutacji, to się po prostu kasuje i nie czyta.

@miszczu90: Ta panika i argument "bo RODO" chyba nigdy się nie skończy. Przynajmniej od razu można poznać, kto nie zapoznał się z tym całym RODO i nie ma o nim zielonego pojęcia...

Ostatnio mnie #!$%@?ło, jak jeden "specjalista" stwierdził, że bez uzyskania zgody nie można w
Chłopak miał za sobą tylko pół roku studiów, a cv nawet nie spełniało wymagań (ubogi stos technologiczny).


@wykrywacz_dzbana: W moim dawnym Januszexie było podobnie. Gość miał półroku studiów, ale z nich zrezygnował. Bez doświadczenia, młody (może nawet 19 lat), ale jak odpalił to to nie miało znaczenia. Bo się #!$%@? ciągle uczył rzeczy, które mu się przydadzą i miał też kierunkowe zainteresowania. Popracował u nas z 3 lata i poszedł do
@klocus: Lepsze takie, bo wiadomo od razu, że możesz sobie takiego kandydata odpuścić. Jakieś 15 lat temu rekrutowałem grafika z umiejętnością składu i przygotowania do druku. Cefałki „wywalone w kosmos” – skończone jakieś „studium grafiki komputerowej”, „zajmuję się grafiką od 5 lat”, „zaawansowana znajomość PhotoShopa, Illustratora, Corela” etc. Jak przyszło co do czego, to za każdym razem miałem zmarnowane 10 minut + 50 na czekanie na spotkanie z kolejnym kandydatem. 90%