Wpis z mikrobloga

Nie wiem co tu jest śmiesznego, cv jak cv na #!$%@? bo widocznie taka praca ze nie ma sensu się starać a przy ogłoszeniu ''zarobisz 15 k '' połowa aplikujących myśli że i tak się nie dostanie ale wysyła cv tylko po to by wysłać ''a może się uda''. Angielski do programowania nie jest MUST HAVE jest przydatny ale nie jest niezbędny. Wykształcenie? super na medycynie się przyda ale przy programowaniu to
@klocus: Też się śmiałem z takich CV do czasu. Raz dostałem takie z imieniem i nazwiskiem oraz wielkim doklejonym kutachem. Zaryzykowałem i zaprosiłem gościa, okazal się super zabawnym facetem oraz pomimo braku żadnego doświadczenia w programowaniu nauczył się w dwa dni zaawansowanego C#. Po tygodniu dostał awans na starszego programiste, a teraz jest kierownikiem zespołu. Dodam, że pracuje tylko 2 miesiące, a wcześniej skończył tylko drugą klasę gimnazjum, ale miał dobre
Do firmy, w której pracuję, wpłynęło CV, aplikacja na stanowisko produkcyjne, pani wrzuciła jakieś przaśne zdjęcie i obok danych takich jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania podała swój wzrost. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będąc całkiem uczciwym powiem, że wzrost czasem robi różnicę przy ładowaniu towaru na palety, ale no #!$%@? bądźmy szczerzy, to nie jest sprawa decydująca przy wyborze nowego pracownika. Ewentualnie pani starała się trafić w gust rekrutera.
@halek: serio pytanie, co masz na myśli z tym przaśne

przymiotnik relacyjny

(1.1) taki, który nie uległ fermentacji, niekwaśny[1]

przymiotnik jakościowy

(2.1) prosty, surowy, naturalny[2]
(2.2) świadczący o zacofaniu cywilizacyjnym, ubóstwie kulturalnym i umysłowym[2]
@DrKittens: co tak wolno się uczył. do mnie kiedyś wysłał jeden człowiek maila, że ma w dupie moją firmę. dzisiaj jest moim szefem i właśnie mnie zwolnił, to najszczęśliwszy dzień w moim życiu, czuję że się usamodzielnił. aha, tego maila wysłał wczoraj, w nocy dostał najpierw awans na architekta od sztucznej inteligencji, rano na dyrektora finansowego a potem kupił firmę za bitcoiny którymi spekulował podczas przerwy na papierosa

skończył tylko trzy
@EntryMode: po pierwsze to dostaniesz 15 k w tej branży jeżeli oczywiście coś tam wiesz, a nie tylko ściemniasz w swoim cv

po drugie bez angielskiego to jednak nie dostaniesz tak łatwo 15k, bo w tej branży bardzo, bardzo mało jest pracy gdzie nie potrzeba rozmawiać z ludźmi spoza Polski, ale możesz mieć łamany angielski bo w tej branży bardzo, bardzo mało jest i tak ludzi w stosunku do tego ilu
@e7th04sh: No problem, pisząc przaśne miałem na myśli... zaściankowe?

przymiotnik jakościowy

(2.1) przypisywany dawnej szlachcie z zaścianka – charakteryzujący się zacofaniem, brakiem szerszych horyzontów myślowych, skupiony wyłącznie na problemach najbliższego otoczenia, niechętny nowinkom.

Sądzę, że wysyłanie w swoim CV zdjęcia w stylu foty z wakacji wrzucanej na facebooka jakoś świadczy o "braku szerszych horyzontów myślowych" i braku pojęcia o tym, że jakaś forma przy aplikowaniu o pracę jednak obowiązuje.
Również nazwałbym
@e7th04sh: Na wstępie dzięki że odniosłeś się do tematu w bardziej angażujący sposób niż 2/4 wykopu. Po cv ciężko sprawdzić na jakim poziomie tej kandydat, cv bardziej traktuje jako plik zbiorczych danych podstawowych do wklepania ewentualnej umowy i z tego co widzę po sąsiadujących firmach nie tylko ja tak robię. Jest problem z pracownikami i to ogromny szczególnie gdy poszukujemy programisty, sam szukałem w okolicach marca - maja i prócz ''programistów