Wpis z mikrobloga

@EntryMode: w ogóle to masz rację, ale zauważ - ja i tak bym gościa sprawdził, zaprosił na rozmowę i dał jednak to zadanie, ja wiem że to zadanie nie sprawdza tego co będzie robił, ale nie w tym celu ono jest. ściemniać ludzie czasem potrafią, programować - rzadziej. natomiast oceniałem tylko jakie są szanse że coś z tego by wyszło. na przykład jakby ten Pan mi nie przyszedł na rozmowę, to
@EntryMode: ale muszę dodac że spotkałem i menadżerów z Wielkiej Poważnej Amerykańskiej Firmy, na początku mojej kariery, których chciałem zapytać co sądzą o jakimś moim projekcie, a oni nie ogarnęli co im pokazuję i machnęli na mnie ręką. No to już jest niezły luz naprawdę, to było w 2012 bodajże, olać człowieka który pokazuje dobrze napisany kod w C++ bo "e, to można wziąc wyklikać w jakimś programie bez pisania nawet,
pomyślałem sobie, że w sumie to fajnie ze jakiś 13-latek szuka pracy zamiast siedzieć na jutube, po czym zdałem sobie sprawę, że gość ma 23 lata
@e7th04sh: Trzeba wziąć jeszcze poprawkę na to że gdy firma poszukuje juniora czy nawet kogoś z większym bagażem doświadczeń (chociaż w obecnych czasach senior jest nawet po roku D: ) to jest świadoma tego że nie dopuszczą go na dzień dobry do projektu - nie znam programisty który na dzień dobry wchodzi i rozgrzebuje wszystko i myśli jak to tutaj zostało zrobione, zazwyczaj wyodrębnia się ich do innego projektu lub wydaje
@EntryMode: cóż, to są skomplikowane sprawy, ale to 2.5 netto nie brzmi jak dużo od dość dawna już, więc mogłeś mieć przez to takie problemy, przyciągałeś słabszych kandydatów niską stawką. Bez urazy ale widziałem to na początku swojej kariery w dwóch dużych korpo, naprawdę dużych. Tam jednak to wynikało z tego, że kto rozliczy management z ich głupoty w takim kolosie? Temat rzeka w sumie, generalnie selekcja negatywna, jak ktoś by
uważaj bo zaraz polecisz za rodo, tu nawet nie ma zgody na standardowe przetwarzanie do celów rekrutacji, to się po prostu kasuje i nie czyta


@miszczu90: SRODO. czemu każdy sie tak o to sra? przecież zamazał wrażliwe dane, więc nikt go nie rozpozna xD
@Pilaf: może chodzi o to że jak go "uwzględni w procesie rekrutacyjnym" to ten kandydat może potem wyskoczyć - a nie dałem klauzuli, a poproszę odszkodowanie. Nie słyszałem o takim przypadku i nie wiem czy wręcz nie skończyłaby się taka próba skazaniem za próbę wyłudzenia czy coś, ale prawnika bym zapytał o to zanim bym mu odpisał.
@e7th04sh: w przypadku stawek w tamtym czasie najniższa krajowa była bodajże 1000-1200 netto coś takiego, więc oferowanie 2,500 netto było bardzo dużą stawką jak za wykonywanie tego typu czynności na poziomie juniora, w dzisiejszych realiach byłoby to 3600-3900 netto więc ogromne pieniądze jak dla osoby początkującej
@Pilaf: Nie trzeba podawać nazwiska, podobnie wyglada w przypadku zniesławienia ale nie w obecności osoby atakowanej. Podawanie takich rzeczy jak cudze cv na wykop jest co najmniej nieetyczne oraz jakby ktoś przysiadł na tym jak mucha na gównie to mógłby coś ugrać. W szczególności całkowite piętnowanie publicznie firmy która się tego dopuścila, autor tego cv będzie wiedział dokładnie ze to jego a biorąc pod uwagę że na screenie jest podany czas