Wpis z mikrobloga

@hors: Po części się zgadzam. Jeśli ktoś by wysłał takie CV na spawacza, magazyniera, mechanika (w żaden sposób nie umniejszam tym zawodom, mało tego - spawaczy i mechaników to podziwiam jak są wymiataczami w swojej dziedzinie) to CV jest wystarczające. Bez zbędnych pierdół (liczą się umiejętności związane z pracą i doświadczenie).

Ale programista, sekretarka, redaktor, pracownik biurowy i wiele innych zawodów - CV imo stanowi trochę prezentację danej osoby. I wciąż
@Hatespinner: Oczywiście wszystko przekładam na praktykę, matematyka jest potrzebna a angielski nie jest must have, gdzie spotkales się w programowaniu by angielski byl na tyle potrzebny ze nie dales rady wykonac zadania ;d ? z dokumentacja? ok ale mowimy tutaj o tworzeniu wlasnych rozwiazań a nie wykorzystywaniu gotowych wzorców. Dokumentacje framework to banał w szczegolnosci gdy mowimy o tych najpopularniejszych np laravel czy vue. Osobiscie nie jestem programista tzn nie nazwałbym
@bacteria: Wystarczy że autor gdy oczywiście trafi na ten wątek i będzie mu zależało na czymkolwiek walnie donos, prokuratura sprawdzi czy taki mail wyslal ze swojej skrzynki oraz porówna go ze skrzynka odbiorcy, wysłanie maila w celach rekrutacyjnych jest szczególnie chronione, nawet gdy zamazujemy nazwisko - ważne że autor i być może jego bliskie otoczenie jest wstanie zweryfikować po tych informacjach że jest to jego. Tak jak wspomniałem powyżej - wyobraź
ok ale mowimy tutaj o tworzeniu wlasnych rozwiazań a nie wykorzystywaniu gotowych wzorców


@EntryMode: Pierwsza sprawa, nie wiem o czym ty mówisz, ale ja mówię o programowaniu jako zawodzie. W dupie mam co tworzę, dopóki robię to dla kogoś kto płaci najwięcej. No to skoro to już ustalone:

mój senior pracuje na 3 frameworkach dla niektorych duzo dla niektorych mało ale po angielsku to sie on nawet nie dogada z Polakiem
@Hatespinner: Dokumentacje napisane są banalnie - jak dla dziecka. Framework nowy i 2x szybszy? żyjemy na tej samej planecie? przeniesienie kombajnu na nowy framework? a od kiedy duże aplikacje pisze się w oparciu o jeden framework? do tego należy dołączyć własny bazowy o ile projekt złożony jest z większej liczby osób niż jedna ^^ Nie słyszałem też o takiej głupocie jak migracja na inne narzędzia tylko dlatego bo są 2x wydajniejsze,
Dokumentacje napisane są banalnie - jak dla dziecka.


@EntryMode: Ale ty mówisz, że nie przeczytasz ani słowa, więc odpadasz. Dokumentacja to nie rysunek techniczny. Trzeba umieć czytać. Po angielsku.

Framework nowy i 2x szybszy? żyjemy na tej samej planecie? przeniesienie kombajnu na nowy framework? a od kiedy duże aplikacje pisze się w oparciu o jeden framework? do tego należy dołączyć własny bazowy o ile projekt złożony jest z większej liczby osób
@Hatespinner: W pierwszej kolejności trzeba odseparować umiejętność posługiwanie się językiem angielskim od znajomości języka w obszarze roboczym - trudno by nie posiadać podstawowej wiedzy potrzebnej do poruszania się w frameworku w momencie gdy kodujemy wykorzystując słowa z j.angielskiego -> Myślałem że o takiej oczywistości nie trzeba pisać. Te dwie umiejętności są całkowicie inne, różni ich to że poznanie wersji roboczej nie zajmuje więcej niż 1 dzień. Znasz jakiegoś ''janusza'' który przepisze
@EntryMode: sytuacja, ktora wlasnie opisałeś (ktos rozpoznaje swoje CV bez danych osobowych) nie wyrządza szkód właścicielowi CV co wyklucza odszkodowanie. Upublicznienie CV nie zawierającego danych osobowych , wrażliwych lub jakichkolwiek innych danych umożliwiajacych identyfikacje właściciela nie jest zatem naruszeniem GDPR. Ale zostaje jeszcze jedno pole do polemizacji, a konkretniej;

Information which has had identifiers removed or replaced in order to pseudonymise the data is still personal data for the purposes of