Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie o tej opłacie cukrowej (nie podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) która wchodzi 1 lipca 2020

Standardowa 2-litrowa butelka najtańszej coli z dyskontu podskoczy z 2,35 zł do nawet 4-5 zł, jego Hoop Coli z 4 zł do 6,7 zł, a Coca-Coli z 5 do ok. 8 zł

Skąd takie wzrosty? Opłata cukrowa jest "ovatowana". A to oznacza, że trzeba od niej jeszcze zapłacić podatek VAT. Każde 1 zł opłaty to de facto cena produktu wyższa o 1,23 zł (VAT na napoje to 23 proc.).

Grubo, czyli nie dość że wprowadzają nowy podatek to jeszcze naliczają podatek od podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło 1, Źródło 2

#bekazpisu
  • 133
@levusek1992:
No trochę tak jest, ale z drugiej strony myślę o tym jaką gigantyczną zawartość cukru ma zwykła cola ( ͡° ʖ̯ ͡°) z dwojga złego pomyślałem, że przerzucę się na zero. Poza tym, z alkoholem tak tego nie czuć
zmienią nawyki żywieniowe baranów, bo jak nie dociera do nich że napoje gazowane/słodzone są be to dotrą do nich z tą informacją poprzez portfel ,


@sailor_73: kolego ale czemu chcesz mi zabraniac pic napojow z cukrem? Ze wzgledu na zdrowie? Jesli po treningu/na zawodach potrzebuje szybko uzupelnic weglowodany to co mam pic? Izotoniki rowniez podrozzeja bo sa slodzone, lub maja dodatek slodzikow ktore rowniez obejmuje ten podatek.
Na zawodach ultra trwajacych
@sailor_73: > "pozostawią wybór, masz kasę i lubisz słodzone - proszę bardzo , nie masz kasy pijesz mineralną , będziesz zdrowszy :)"

potem podwyższą podatki na loty - dla dobra klimatu, masz kasę i lubisz oszczędzać czas - proszę bardzo , nie masz kasy jeździsz autobusem, środowisko będzie zdrowsze, a Ty będziesz miał czas na poczytanie książki :)
potem podwyższą akcyzę na paliwo - znowu dla dobra klimatu, masz kasę i
zmienią nawyki żywieniowe baranów, bo jak nie dociera do nich że napoje gazowane/słodzone są be to dotrą do nich z tą informacją poprzez portfel


@sailor_73: legitymację Piss też masz? Po pierwsze - podatek jest nałożony też na napoje ze słodzikami, co jest bezsensowne, ale już nie na te różne słodkie jogurty, czy napoje mleczne. Po drugie - jakby ci funkcjonariusze partyjni pozwolili, to może byćwspomniał o MEksyku i o tym, że