Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie o tej opłacie cukrowej (nie podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) która wchodzi 1 lipca 2020

Standardowa 2-litrowa butelka najtańszej coli z dyskontu podskoczy z 2,35 zł do nawet 4-5 zł, jego Hoop Coli z 4 zł do 6,7 zł, a Coca-Coli z 5 do ok. 8 zł

Skąd takie wzrosty? Opłata cukrowa jest "ovatowana". A to oznacza, że trzeba od niej jeszcze zapłacić podatek VAT. Każde 1 zł opłaty to de facto cena produktu wyższa o 1,23 zł (VAT na napoje to 23 proc.).

Grubo, czyli nie dość że wprowadzają nowy podatek to jeszcze naliczają podatek od podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło 1, Źródło 2

#bekazpisu
  • 133
  • Odpowiedz
Standardowa 2-litrowa butelka najtańszej coli z dyskontu podskoczy z 2,35 zł do nawet 4-5 zł, jego Hoop Coli z 4 zł do 6,7 zł, a Coca-Coli z 5 do ok. 8 zł


@Ksemidesdelos: Juz i tak zakupy w rzeszy sa tansze. Wiec bedzie sie wiecej zostawiac tam.
No ale polsza to bogaty kracj ;)
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: Problem właśnie w tym, że ten vat (na szybko poszukałem w internecie) jest wymieniony tylko w artykule o hopie i jego kopiach na innej stronie. więc być może jest to czyjaś interpretacja.
  • Odpowiedz
@sailor_73 może jeszcze każą wszystkim rowy kopać dla ruchu czyli zdrowia? Takie tylko #!$%@? rządu. Jak zdrowie chcą ratować to może całkowicie zakazać papierosów i alko? A nie, pieniądze z akcyzy potrzebne przecież
  • Odpowiedz
czy ja wiem czy taka beka? zmienią nawyki żywieniowe baranów, bo jak nie dociera do nich że napoje gazowane/słodzone są be to dotrą do nich z tą informacją poprzez portfel , czasem to jedyna droga żeby przekazać info ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sailor_73:

nie zmienia, bo:
a) te potraktowane slodzikiem
  • Odpowiedz