Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie o tej opłacie cukrowej (nie podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) która wchodzi 1 lipca 2020

Standardowa 2-litrowa butelka najtańszej coli z dyskontu podskoczy z 2,35 zł do nawet 4-5 zł, jego Hoop Coli z 4 zł do 6,7 zł, a Coca-Coli z 5 do ok. 8 zł

Skąd takie wzrosty? Opłata cukrowa jest "ovatowana". A to oznacza, że trzeba od niej jeszcze zapłacić podatek VAT. Każde 1 zł opłaty to de facto cena produktu wyższa o 1,23 zł (VAT na napoje to 23 proc.).

Grubo, czyli nie dość że wprowadzają nowy podatek to jeszcze naliczają podatek od podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło 1, Źródło 2

#bekazpisu
  • 133
  • Odpowiedz
Skończy sie tym, że znowu zminiejszą butelki. Juz teraz boja się zwiększac ceny, więc ostatnio w Biedronce kupiłem pepsi w butelce 850ml, a cole w litrowej, z tym, że butelka z daleka wyglądała na 1,5 litra, jak wziąłem w reke to sie okazało, że jest wysoka jak ta stara, większa, ale jest bardziej smukła, przeciętny Janusz nawet nie zauważy różnicy, że kupuje litr Coli w cenie dawnego 1,5 litra.. a pamiętam czasy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksemidesdelos: No to filtrujemy wodę, dodajemy cytrynkę, listek mięty i mamy dobre pićku. Polacy szybkp się przestawią. Rządowi zajmie kilka lat żeby opodatkować kwasotę cytrynową, a jeszcze dłużej miętość mięty XD
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: A ludzie i tak na nich będą głosować, bo przecież na bombelki dały i 13 i 14 "jemieryture tysz dały". Kraj z gówna, dykty i kartonu. Jeszcze chwila (i tak jak ktoś wyżej wspomniał) bardziej będzie się opłacało "przemycać" tiry z naczepami załadowanymi Colą z Reichu niż kupować w polsce...
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos ale #!$%@? od polityki, co jest zlego w opodatkowaniu szkodliwych produktow? Papierosy i alkohol tez powinien być 3x drozszy niż aktualnie.
Z jednej strony może część osób zrezygnuje z takowych, z drugiej generują koszty dla leczenia powikłań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksemidesdelos: czy ja wiem czy taka beka? zmienią nawyki żywieniowe baranów, bo jak nie dociera do nich że napoje gazowane/słodzone są be to dotrą do nich z tą informacją poprzez portfel , czasem to jedyna droga żeby przekazać info ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sailor_73: tylko że idąc tym tokiem rozumowania powinnismy opodatkowac dodatkowo wszystko co jest nie zdrowe...
I dodatkowo wtedy powstawalo by pytanie
  • Odpowiedz