Wpis z mikrobloga

Tak czytam sobie o tej opłacie cukrowej (nie podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) która wchodzi 1 lipca 2020

Standardowa 2-litrowa butelka najtańszej coli z dyskontu podskoczy z 2,35 zł do nawet 4-5 zł, jego Hoop Coli z 4 zł do 6,7 zł, a Coca-Coli z 5 do ok. 8 zł

Skąd takie wzrosty? Opłata cukrowa jest "ovatowana". A to oznacza, że trzeba od niej jeszcze zapłacić podatek VAT. Każde 1 zł opłaty to de facto cena produktu wyższa o 1,23 zł (VAT na napoje to 23 proc.).

Grubo, czyli nie dość że wprowadzają nowy podatek to jeszcze naliczają podatek od podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źródło 1, Źródło 2

#bekazpisu
  • 133
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos i bardzo dobrze. Ja i moja rodzina nie pijemy wogole tych slodkich gowien. Widze kto to kupuje w sklepach - najczesciej prymitywy i biedota. Nalezy ich edukowac i zmuszac ich cena do zmiany nawykow.
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos przecież wiele sfer masz regulowanych. W większośc firm nie możesz pic alkoholu w pracy, mie można palić w biurze itd itd są.setki zakazów to czym by się różnił "mandat" za picie słodkich napojow od mandatu ja jazdę bez pasów
  • Odpowiedz
@sailor_73:

: czy ja wiem czy taka beka? zmienią nawyki żywieniowe baranów,


Dokładnie, tak samo z opłatą paliwową, po co jeździć samochodem skoro można na piechotę się wybrać bądź rowerem - trzeba zmienić nawyki baranów podróżujących samochodami
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos w Meksyku też wprowadzili taką opłatę. Sprzedaż słodkich napojów spadła w pierwsze 3 lata a potem wzrosła jeszcze bardziej. Czemu? Ludzie przerzucili się na wodę i powstał duży popyt na nią więc producenci podnieśli ceny wody. Czekajcie na 1,5 litra wody za 5zł. Róbcie screeny ( ºÄº )
  • Odpowiedz
@jPaolo2: jakich wyborach, tutaj to nawet widać, twarda komuna dyktuje co masz jeść i pić a ci klaskają albo gadają A PEŁO TO TEŻ BY ROBIŁO WIĘC NIE KRYTYKUJ KRULA JAROSŁAWA
  • Odpowiedz
czy ja wiem czy taka beka? zmienią nawyki żywieniowe baranów


@sailor_73: xDDDDDDDDDDDDDDD jedynymi baranami są ci, którzy myślą, że tak się stanie. Teraz dopiero się zacznie trucie jakmiś dziwnymi metodami słodzenia napojów, których nie ujęto w ustawie xD

Gdyby producent chciał teraz zamienić cukier, aspartam czy inne gówno na zdrowy naturalny słodzik jakim jest erytrol (obojęnty dla organizmu) to i tak podatek zostanie naliczony, i to większy niż za zwykły
  • Odpowiedz
@Ksemidesdelos: mam ogromna nadzieje ze najtańszy napój kolorowy będzie po minimum 5zl. Wtedy to wszystko #!$%@? madki wyjdą na ulice będzie pięknie

W 100g mleka dla dzieci w proszku jest 40 gramów cukrow. Trzymajcie się bo #!$%@? auuuu
  • Odpowiedz