Wpis z mikrobloga

Siemka,
Planuję zacząć znów chodzić na siłownię (nigdy nie byłem sportowym świrem, rekreacyjnie), żeby trochę schudnąć, a przy okazji podbudować sobie mięśnie. No i tu pytanie - chciałbym do tego ogarnąć sobie kreatynę + białko. Kreatyna najlepiej w tabsach, bo kiedyś akurat tak ją przyjmowałem i było to całkiem wygodne. Mógłby ktoś coś polecić właśnie w takiej formie? A jeśli jakoś znacznie lepsza jest w proszku, to też przeżyję.
Ogólnie szukam i kreatyny i białka, więc dla obu przyjmę propozycje. Nie znam się na tym kompletnie, więc bardzo bym prosił bez śmieszkowania :<.

Od razu dodam, że od jakiegoś czasu korzystam z kateringu dietetycznego mając deficyt kaloryczny, więc pod kątem jedzenia raczej jest ok.

Czy coś oprócz krety+białka byłoby przydatne? Jakieś przedtreningówki, albo coś? Jak tak to co konkretnie?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ps -
Wydaje mi się, że warto byłoby wspomnieć też o obecnych sytuacji, a więc: 177cm wzrostu, 82kg wagi. Dodatkowo mam niestety trochę problemów ze stawami - porozwalane stawy biodrowe (jednak jest jeszcze na tyle ok, że zyję na co dzień w miarę normalnie), więc bieganie / ćwiczenia z obciążeniem nóg bankowo odpadają, zazwyczaj ćwiczyłem na maszynach w odciążeniu i ergometrze.

#dieta #silownia #mirkokoksy #cwiczenia
  • 18
@LouisCypher: kreatyna w zasadzie może być najtańsza Olipma :p a białko to możesz dorzucić paczkę twarogu tudzież jakieś WPC 80 i tyle. Ja na przykład codziennie do owsianki (albo płatków jakiś musli) dodaje mleka z WPC 80 ale takim bez smaku :p Czasem dodam kakao. Białko bez smaku jak dla mnie jest o tyle najlepsze, że jakikolwiek smak wiąże się z niepotrzebną chamią :p A tak to mam problem z głowy.
@kiinek https://sklep.kfd.pl/kfd-creatine-x-caps-1000-500-kapsulek-monohydrat-kreatyny-p-5429.html?gclid=CjwKCAiA7t3yBRADEiwA4GFlIzSc8hVtn2hk8GCK1H7I-A9D3KUoPj1Xb7rOYqUTIMWfMLKxHpCGoRoC7TwQAvD_BwE
coś takiego byłoby ok? Pewnie znalazłbym tańszą gdzieś indziej, ale jak miałbym kupować białko z KFD, to już pewno i keratynę, żeby mieć od razu obie rzeczy :). A białko dowolne, byle spod szyldu KFD? Czy mają jakieś różne rodzaje, na które warto zwracać uwagę?
@Kotniepies naturalność jak najbardziej super sprawa i świetny pomysł, natomiast jak już wspomniałem - korzystam obecnie z kateringu dietetycznego :). Codziennie przyjeżdża mi przygotowanych 5 posiłków, więc staram się skupić na jedzeniu tego co mam. Dorzucając 1 lub 2 posiłki ponad program, pewnie nie zjadałbym pudełek, a marnowanie jedzenia niefajne.
@LouisCypher: WPC premium - bogatszy smak i raczej lepsza rozpuszczalność, więcej dodatków
WPC regular - trochę tańsze, mniej intensywny smak
WPC regular+ - paczka 3kg praktycznie takiego białka jak Regular
WPC 82 / naturalne - WPC bez dodatków smakowych, jeśli nie dodasz nic dla smaku to smakuje jak niesłodkie mleko w proszku, prawie niewyczuwalny smak
WPI - inaczej przetworzone białko o mniejszej zawartości węglowodanów i tłuszczu, dla kogoś jak Ty strata
@FeC7800 super, dzięki za rozpiskę :). Któregoś z tych używasz i możesz polecić (w tym smak)? Pod hashtagiem widzę dożyć sporo WPC82, więc chyba cieszy się ono popularnością tu?
I ile razy dziennie / w jakich proporcjach polecałbyś przyjmować białko? Bo kreatynę to wiem, że nie ma znaczenia kiedy ponoć.
@LouisCypher: Nie muszą być koniecznie produkty z KFD, ale ta firma cieszy się dobrą renomą i ma świetny stosunek jakości do ceny. Przy czym powinieneś pamiętać, że białko w proszku należy traktować tylko jako uzupełnienie diety, jeśli normalnie nie wyrabiasz odpowiedniej ilości, to dodawaj.
Co do przedtreningówki, przydaje się ona gdy masz gorszy dzień, jesteś zmęczony czy ogólnie w gorszej dyspozycji. Na początek mogę zaproponować tę z ostrovita, jest tania, ma
@Kotniepies ale mi nie chodziło tylko o zachowanie deficytu kalorycznego, bo i tak w trakcie ćwiczeń odzyskam te paręset kcal :). Tu chodziło mi raczej o to, że jednak łatwiej jest (chyba) wypić jako "dodatkowy posiłek" trochę białka, niż zorganizować sobie jeden lub dwa dodatkowe posiłki w postaci owsianki z dodatkami :). Ale spoczko, rozważę wszystko, jak już wspominałem - każde moje poprzednie zetknięcie z siłownią to była raczej zajawka dla samorozwoju,
@LouisCypher: wpc 82 weszło do oferty z tydzień temu, dlatego
tak na szybkości w skrócie polecałbym smaki, w kolejności od chyba najbardziej popularnych wśród ludzi i sprawdzonych:
biała czekolada, lody waniliowe, baton karmelowo-orzechowy, rurka z kremem, kokosowy, kokosanka, solony karmel, karmelowo-mleczny, masło orzechowe, ciasteczkowy

białko w sensie WPC należy traktować jak zwykły produkt w diecie. wychodzi Ci, że musisz mieć w posiłku np. 40g białka to może to być zarówno białko
@PoncjuszPijak super, dzięki za odpowiedź :). Jak w takim razie łączyć te suplementy? Wiem, że z keratyną jest tak, że raczej nie ma większego znaczenia kiedy się ją bierze (choć na tych tabsach podlinkowanych powyżej jest wspominka, że przed treningiem), a co z białkiem + przedtreningówką? Kiedy najlepiej jedno i drugie? Można to łączyć i pić jedno po drugim?
@LouisCypher: a ja tam wiem co ty jesz :p może wcinasz codziennie owsiankę ¯\_(ツ)_/¯

a twaróg z kolei nie ma zbyt dużo kalorii, za to ma w #!$%@? białeczka ;)

najważniejsze to i tak ćwiczyć z głową, także ogarnij jakiegoś ziomka, albo trenera personalnego i będzie gicio :)

widzimy się na mis olimpia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@FeC7800 super,właśnie nad białą czekoladą się zastanawiałam :). Czyli nie sugerować się jakoś mocno zaleceniem żywieniowym z opakowania, tylko wyliczyć sobie +/- zapotrzebowanie na białko (np na fabrykasily) i dostosować pod siebie?
@LouisCypher: te zalecane porcje na opakowaniach białek to taki pic na wodę żeby nie czepiały się producenta jakieś ministerstwa zdrowia / komisje z dupy do spraw żywienia itd xD tak, białko z WPC ma służyć do zaspokojenia zapotrzebowania na obliczoną ilość białka, tak samo jak białko z mięsa, jajek czy nabiału, bo WPC to po prostu produkt mleczny
@LouisCypher:
Przedtreningówka jak nazwa wskazuje, kreatyna dowolnie kiedy 5g dziennie, białko również kiedy chcesz. Przed treningiem bezpośrednio lepiej nie jeść posiłków, ewentualnie trochę węglowodanów dla energii lub gdy głód zaczyna się odzywać. Posiłek jakieś 2-3h przed siłownią dobrze zjeść, żeby mieć energię, a zarazem żeby nie zalegało. Mnie by białko przed treningiem źle wchodziło.
@LouisCypher dalej nie czaisz czymnjest wpc. To nie jest cos potrzebnego czy pomocnegonw uzyskaniu wynikow sylwetkowych / silowych, to po prostu rodzaj jedzenia z duza iloscia bialka.
Traktuj to jak twarog. Nie pytasz sie ile twarogu o ktorej godzinie zjesc, jesz to jamo jeden z posilkow. W kazdym posilku powinno byc po trochu bialka, tak zeby dzienny bilans Ci sie zgadzal. Zeby Ci sie zgadzal, najpierw musisz go znac, zeby go znac
@hesuss nie wiem czemu zakładasz, że nadal nie rozumiem o co chodzi w odżywkach białkowych. Któraś osoba powyżej już to wytłumaczyła, więc rozumiem, że jest to po prostu dostarczenie wymaganej dla mnie ilości białka przy redukcji. Policzyłem sobie moje zapotrzebowanie +/- przez kalkulator na fabrykasily i tego postaram się trzymać. Tak jak wspominałem - jestem w tym temacie zielony, natomiast przyjmuję do wiadomości to, co napiszą osoby bardziej doświadczone. I nie, nie