Wpis z mikrobloga

@drakan8: Spędziłem trochę życia w Niemczech i nie raz spotykałem Polaków pracujących w takich właśnie kołchozach. W lato dużo jest studentów i uczniów, którzy sobie dorabiają. W 2 miesiące spokojnie przywieźli do Polski 12-15k złotych. Wiadomo że praca jest ciężka i pracuje się po 10-12 godzin z jakąś przerwa na obiad. Ale ci ludzie po to tam jadą żeby z---------c krótko i intensywnie, zarobić pieniądze jakich tu nie odlożyliby przez
  • Odpowiedz
  • 2
Pieniądze nie śmierdzą. Kobiety w gorszy sposób zarabiają co nie?


@oknie Może nie ogólniaj, co? Wolę mieć rozum i godność człowieka, a zresztą podana stawka to i tak żadne kokosy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ag90: @SpaceMonkey: @Krukosz: @AdK9: Fajnie sie posmiac i kpic z innego człowieka. Oferują 29zł netto na godzinę. To okolo 4600zl netto na rękę przy 160h. Jezeli znajdziecie mi taka prace w Polsce nawet bez zakwaterowania to wracam z emigracji. Slucham Państwa. Oczywiscie praca nie wymagajaca zadnych kwalifikacji. Przy 200h (lub wiecej) bo tak sie pracuje przy zbiorach zarobią 6k zł na reke. Pokazcie prosze
  • Odpowiedz
@drakan8: Praca jak to praca sezonowa. Nie idziesz tam pracować kilka lat tylko zarobić kilka(naście) tysięcy i wracasz. Jednak to że płacą dopiero na wyjeździe (po 5 miesiącach) to czysty żart. Drugim żartem są warunki mieszkalne jak na powyższych fotkach.
  • Odpowiedz
@Ojciec_Pijo:

praca nie wymaga żadnych kwalifikacji i w porównaniu do polskich najniższych zarobków to wciąż jest bardzo dużo.


Przeciez tu nie tylko o zarobki chodzi. Widzisz te warunki "zakwaterowania"? W Europie Zachodniej? Przeciez to syf gorszy niz w sercu subsaharyjskiej Afryki. Takie traktowanie pracownikow uraga godnosci czlowieka, a jezeli biznes sie panu rolnikowi nie spina bo musi zapewnic normalne warunki pracownikom, to niech podniesie ceny ogorkow, albo zwinie ten zalosny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Ich_mag_Kaesekuchen:

@Ag90: @SpaceMonkey: @Krukosz: @AdK9: Fajnie sie posmiac i kpic z innego człowieka. Oferują 29zł netto na godzinę. To okolo 4600zl netto na rękę przy 160h. Jezeli znajdziecie mi taka prace w Polsce nawet bez zakwaterowania to wracam z emigracji. Slucham Państwa. Oczywiscie praca nie wymagajaca zadnych kwalifikacji. Przy 200h (lub wiecej) bo tak sie pracuje przy zbiorach zarobią 6k zł na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drakan8: raczej nie, nie zajmuje się ludźmi. Ale każda z firm podwykonawczych szuka ludzi więc na codzień widzę że brak rąk do pracy.
  • Odpowiedz
@drakan8: Jakie to jest smutne... Chwila zadumy żeby podziękować tym wszystkim z------m sanacjom, Radziwiłłom, Zebrzydowskim, Beckom, Potockim, Sobieskim i innym dzbanom dzięki którym Polska dzisiaj to Bangladesz Europy.
  • Odpowiedz