Wpis z mikrobloga

#programowanie
Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym? Zrobiłem sobie 2 miesiące przerwy od pracy w IT i nadal odrzuca mnie przed otwarciem IDE. Szkoda mi od tego odchodzić bo mam ponad 6 lat komercyjnego doświadczenia, w tym długo na własnej działalności b2b.

Ta praca jest smutna jeśli znasz trochę bardziej swoją technologię a wymagają od ciebie aby być małpą koderską. Projekty wiecznie niedofinansowane w których jest za mało ludzi. Brak testerów, bo szkoda na nich kasy. Nudna robota w której chodzi o to by postawić restowego CRUDa, frontend za pomocą js frameworka miesiąca. Testów jednostkowych wymagają tylko na rozmowach kwalifikacyjnych a później to hooy, chcesz to se pisz ale nikt nie da ci na to dodatkowego czasu i efekcie nikt nie tego nie pisze. Może mam robić darmowe nadgodziny aby mieć testy w projekcie?

Na admina #linux tak łatwo nie przejdę bo na 10 małp kodowych przypada jeden admin. #devops jest jeszcze mniej choć taka robota mi się bardzo podoba i w niektórych projektach robiłem za devopsa. Wogóle te rekrutacje są oderwane od rzeczywistości bo teraz masa ludzi chce poczuć to szczęście klepania gównianego kodu i rekruterzy nikomu nie ufają. Jak 8 miesięcy temu zatrudniałem się zdalnie to 3 tygodnie trwała rekrutacja, i to nie jedna bo byłem jednocześnie w kilku. Podczas gdy 4-5 lat temu po jednym spotkaniu człowiek wbijał do roboty, ustawiał sobie projekt i bzikał.

Popłakałem to wyk00rwiam.
ps Jak nazywa się polski odpowiednik Pajeeta w programowaniu? Bo tak się czuje.
#zalesie
  • 45
  • Odpowiedz
Jak 8 miesięcy temu zatrudniałem się zdalnie to 3 tygodnie trwała rekrutacja, i to nie jedna bo byłem jednocześnie w kilku. Podczas gdy 4-5 lat temu po jednym spotkaniu człowiek wbijał do roboty, ustawiał sobie projekt i bzikał.


@incydent_kakaowy: W ogóle zauważyłem, że w ostatnich latach wszystkie firmy chcą być trendy jak jakieś google. Etapów od #!$%@? i jakieś zadania algorytmiczne.
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy:
Zrób sobie po prostu przerwę od technologii - wyjedź na tygodniową wycieczkę, bez używania kompa, bez neta, z mapą analogową, a telefon do robienia zdjęć - oderwij się :P Polecam Gruzję, sam co jakiś czas latam tam żeby odpocząć od całego tego zgiełku technologicznego.

Jak nazywa się polski odpowiednik Pajeeta w programowaniu? Bo tak się czuje

Mnie ziomki nazwali po prostu ku*wą programistyczną :D
  • Odpowiedz
  • 9
@incydent_kakaowy najpierw spróbuj się z tym pogodzić. Hajs się zgadza, na łeb nie pada, masz lepiej niż większość.
Myślisz że gdzieś jest lepiej ale pójdziesz na #devops to zobaczysz że tam połowę czasu spędzasz na wlace z biurokracją
  • Odpowiedz
@yggdrasil:
Myślałem o tym i szukam czegoś takiego. Tylko tutaj już jest większa specjalizacja i jeśli w to wejdę to już nie będzie mi tak łatwo zmieniać pracy. Dlatego trzeba działać ostrożnie aby sobie nie pogorszyć bardziej niż teraz.
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: Zmienić dziedzinę.
Ja po 10 czy tam 11 latach jako programista, głównie PHP już miałem tego dość.
Teraz leci mu drugi rok bycia devopsem, #!$%@? jest niemiłosierny, ale jestem szczęśliwy i chce się do pracy znowu chodzić :)
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: Jak masz umiejetnosci i checi to poszukaj pracy zagramanica/full remote w jakims startupie produktowym, tam jest czas. Co prawda ja robie w DevOps/SRE ale przeszedlem z software house do produktowki i #!$%@? nie wiem za jakie pieniadze bym wrocil xD
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: zmień projekt/język/branżę. Idź do dalszego backendu, zainteresuj się mikroserwisami, zrób certyfikat aws, przejdź w stronę automatycznych testów, zaimplementuj sensowny monitoring, przejdź w architekturę, zainteresuj się scrum masteringiem, data science. Tematów jest mnóstwo.

Sam bym się wściekł gdybym robił crudy przez kilka lat
  • Odpowiedz
Zrobiłem sobie 2 miesiące przerwy od pracy w IT i nadal odrzuca mnie przed otwarciem IDE.


@incydent_kakaowy: dla mnie w takiej sytuacji otwarcie IDE to już połowa sukcesu żeby coś produktywnego zrobic po długiej przerwie xD
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: > Jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym? Zrobiłem sobie 2 miesiące przerwy od pracy w IT i nadal odrzuca mnie przed otwarciem IDE.

@incydent_kakaowy: może trzeba pomyśleć o własnej firmie developerskiej. Zająłbyś się biznesem który obczajasz od innej być może ciekawszej biznesowej strony. Szczegóły roboty znasz więc ciężko Ci będzie wcisnąć kit jako pracodawcy. To jest jak ze sportowcem co po wielu latach już się znudził i
  • Odpowiedz
@yggdrasil: wcale nie jest cięższa, w tych miejscach zwykle po prostu #!$%@? płacą. Albo masz dobre siano ale klepiesz gowno albo fajny projekt w start upie za 70% dobrego siana. A rekrutacje na developera w polsce to jest #!$%@? zart. Jedyny znany polakom robakom sposob sprawdzania wiedzy to pamieciowa i odpytka z jakis gówien ktorych uzywa sie tylko ba rozmowach. Albo dawanie taskow ktorych napisanie zajmune 8h a potem Ci
  • Odpowiedz