Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie 4.5 roku. Przez ten czas byłem świadkiem dziesiątek, jeżeli nie setek afer i wiecie co? Ta z @robertt1969 jest z nich wszystkich najsmutniejsza.

Facet po początkowym (i zaskakującym) sukcesie jego zbiórek miał pełne prawo mieć nas wszystkich w dupie. Zawinąć kasę do kieszeni, wydać na leczenie córki, sprzęt elektroniczny czy nowy samochód i gówno byśmy o tym wiedzieli. Tak jak dziesiątki osób przed nim. Ale on tutaj został. Z całą swoją nieporadnością i szczerością zdobył od samego początku moje uznanie i szacunek. Właśnie przez tą jego szczerość zdecydowałem się zaangażować w kilka akcji mających na celu zebranie pieniędzy na leczenie czy rehabilitację Pauliny.

Robert z każdej złotówki którą zdobył na tym portalu od początku stara się uczciwie rozliczyć. Zorganizował stronę internetową, wrzuca tam wszystkie faktury, wrzuca zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych Pauliny na potwierdzenie, że te turnusy faktycznie się odbywają. Na stronie internetowej, na mikroblogu, na głównej na wykopie. Niby nic nadzwyczajnego - ot, dokumentuje na co poszły zebrane pieniądze. Coś co powinno być standardem tym standardem niestety nie jest. Ot - uczciwość.

I chyba właśnie ta uczciwość go zgubiła. Rozliczał się zbyt dokładnie, pokazał zbyt wiele. Bo zamiast schować kilka wątpliwych faktur do kieszeni, nie upubliczniać ich - chciał być uczciwy w tym wszystkim do końca. No i to się zemściło. Bo grupka osób które zapewne nigdy nie dały złotówki na leczenie Pauliny wzięła się za rozliczanie Roberta. Tutaj zrobiłeś to i to badanie niepotrzebnie. Tu i tu kupiłeś suplementy nie sprawdzając dokładnie ich składu. Tu i tu zrobiłeś źle to. Tam i tam zrobiłeś źle tamto. #!$%@?, że lekarze kazali. Było się z nami skonsultować. Bo my jesteśmy wykopki. My wiemy najlepiej. Bo rozlicza i ocenia się sprzed monitora najlepiej.

Wiesz co @robertt1969 ? Ja myślę, że ta cała afera to tylko i wyłącznie Twoja wina i ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Bo zamiast dymać wykopków na kasę jak są do tego przyzwyczajeni, to chciałeś wprowadzić nowy standard - być uczciwym i szczerym. A tego wykopki nie zniesom.

#pomagamypaulinie #afera #pomagajzwykopem #robertt1969 #wykop
  • 285
  • Odpowiedz
@robertx: dzięki za ten post od kilku dni jakoś myślę o tej sprawie i mam dokładnie takie same przemyślenia i nieodparte wrażenie, że paru ludzi mocno zapiekł sukces roberta na wykopie i teraz szukają pojedynczych haków, robert z kolei wpadł w pułapkę tego, że stał się tutaj przez chwilę "nietykalny" i w paru kwestiach poszedł na łatwiznę oraz "#!$%@?" plus padł ofiarą ogromnego antyziębizmu na stronie (co swoją drogą absolutnie
  • Odpowiedz
@robertx zgadzam się w 100% @robertt1969 przepraszam za tych patusów z wykopu, jak wiemy są tu fajni ludzie których lubię, ale spora część to gimbaza i pedały, w imieniu całej społeczności przepraszam za tych zjebów, pozdrów Paulinę i trzymam kciuki, dacie radę.
  • Odpowiedz
@Amerykanski-Naukowiec: ale to nie wspomagaj, nikt Ci nie kaze. a jesli chcesz przeznaczyc na to pieniadze i miec pewnosc, ze nikt na to nie wyda na cos co Ci nie odpowiada to najpierw dopytaj o wszystko - jakie leczenie, czym, gdzie itd. ocenisz czy Ci to pasuje i co zrobisz ze swoimi pieniedzmi
  • Odpowiedz
@robertx: jak oddawałem szpik to nie rozumiałem czemu zabrania się kontaktów z biorcą. Teraz rozumiem że lepiej jest, ograniczyć wkład w sprawę darczyńców do zrobienia przelewu xD solidne rakowisko
  • Odpowiedz
@robertx: popełnił błąd, ale dalej to wydawanie kasy na leczenie. Rozumiem, gdyby kupił sobie playboxa. Wykopki po prostu muszą mieć wroga. #!$%@? spiwniczone odpady społeczne. Niedługo ten portal trzeba będzie oglądać tylko pod kołdrą, bo ryzyko wrzucenia do wora z takim plebsem będzie spore.
  • Odpowiedz
@robertx Czekaj, mówisz że ktoś jest spoko bo nie zachował się w najgorszy możliwy sposób? XD Niemoralna retoryka, dodatkowo usprawiedliwiającą źle rzeczy, które zawsze powinny być krytykowane.
  • Odpowiedz
@robertx: serio? Uważasz że przepłacanie za leki i kupowanie supli z firmy mlm na koszt darczyńców już jest spoko?


@picasssss1: Ale wiesz że te suplementy miały wszystkie potrzebne składniki tak ogolnie? Fakt, że mogly mieć jakiś wyciąg z nagietka czy inne cos jako "tajny składnik" nie zmienia faktu, ze podstawowe witaminy czy co tam trzeba, było.
  • Odpowiedz
@robertx: @robertt1969: powinien zlac caly temat, paulina powinna urodzic nawet blizniaki. Te osoby, ktore daly cokolwiek, a teraz sie burza, nie sa stworzone ani nie dojrzaly do darowania czegokolwiek i komukolwiek.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: proszę pomyśl trochę sercem...to jest kobieta i widzi że kolezanki mają już dzieci ..jak ona się czuje..jak myślisz. Ma dobrego chłopaka i chciałaby być matką...może to ją tylko trzyma przy zyciu to pragnienie


#!$%@?, dziecko to nie jest zabawka, bo inni mają, to ona też chcę, ile ona ma lat, 4? Jak można być tak strasznie egoistycznym i zrobić sobie dzieciaka w takim stanie, tylko żeby zaspokoić swoją zachciankę?
  • Odpowiedz