Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie 4.5 roku. Przez ten czas byłem świadkiem dziesiątek, jeżeli nie setek afer i wiecie co? Ta z @robertt1969 jest z nich wszystkich najsmutniejsza.

Facet po początkowym (i zaskakującym) sukcesie jego zbiórek miał pełne prawo mieć nas wszystkich w dupie. Zawinąć kasę do kieszeni, wydać na leczenie córki, sprzęt elektroniczny czy nowy samochód i gówno byśmy o tym wiedzieli. Tak jak dziesiątki osób przed nim. Ale on tutaj został. Z całą swoją nieporadnością i szczerością zdobył od samego początku moje uznanie i szacunek. Właśnie przez tą jego szczerość zdecydowałem się zaangażować w kilka akcji mających na celu zebranie pieniędzy na leczenie czy rehabilitację Pauliny.

Robert z każdej złotówki którą zdobył na tym portalu od początku stara się uczciwie rozliczyć. Zorganizował stronę internetową, wrzuca tam wszystkie faktury, wrzuca zdjęcia z turnusów rehabilitacyjnych Pauliny na potwierdzenie, że te turnusy faktycznie się odbywają. Na stronie internetowej, na mikroblogu, na głównej na wykopie. Niby nic nadzwyczajnego - ot, dokumentuje na co poszły zebrane pieniądze. Coś co powinno być standardem tym standardem niestety nie jest. Ot - uczciwość.

I chyba właśnie ta uczciwość go zgubiła. Rozliczał się zbyt dokładnie, pokazał zbyt wiele. Bo zamiast schować kilka wątpliwych faktur do kieszeni, nie upubliczniać ich - chciał być uczciwy w tym wszystkim do końca. No i to się zemściło. Bo grupka osób które zapewne nigdy nie dały złotówki na leczenie Pauliny wzięła się za rozliczanie Roberta. Tutaj zrobiłeś to i to badanie niepotrzebnie. Tu i tu kupiłeś suplementy nie sprawdzając dokładnie ich składu. Tu i tu zrobiłeś źle to. Tam i tam zrobiłeś źle tamto. #!$%@?, że lekarze kazali. Było się z nami skonsultować. Bo my jesteśmy wykopki. My wiemy najlepiej. Bo rozlicza i ocenia się sprzed monitora najlepiej.

Wiesz co @robertt1969 ? Ja myślę, że ta cała afera to tylko i wyłącznie Twoja wina i ponosisz za nią pełną odpowiedzialność. Bo zamiast dymać wykopków na kasę jak są do tego przyzwyczajeni, to chciałeś wprowadzić nowy standard - być uczciwym i szczerym. A tego wykopki nie zniesom.

#pomagamypaulinie #afera #pomagajzwykopem #robertt1969 #wykop
  • 285
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 19
@robertt1969

może to ją tylko trzyma przy zyciu to pragnienie


Sorry, ale dziecko to nie jakieś pragnienie, nie jakaś zachcianka tylko żywy człowiek. Ja bym się czuł jak śmieć jakbym się dowiedział, że śmiertelnie chora matka mnie sobie spłodziła bo taki miała kaprys. I przez ten kaprys bym stracił dzieciństwo i matkę. To jest skur*ysyństwo i tego nie da się inaczej nazwać
  • Odpowiedz
@VCO1: Wrzuć screen swojej wypowiedzi, żeby było wiadomo, że pochodzi z tego wątku o którym rozmawiamy - wtedy będziemy mogli ocenić który z Was ma rację
  • Odpowiedz
@picasssss1: Moga zrobić testy DNA aby sprawdzic jaka jest szansa przeniesienia chorób na dziecko. Inna sprawa co do egoizmu - taka natura czlowieka, co Pan poradzisz, przeciez sie nie zesra. Chec posiadania potomstwa to tak samo fundamentalne prawo jak chec posiadania dachu nad glowa. Najwyrazniej ma Ojca ktory ja wspiera i dalby sie rowniez pokroic za wnuka, takie chciane dziecko mimo choroby rodzicow bedzie mialo w zyciu o niebo lepiej
  • Odpowiedz
@VCO1: Kopiesz leżącego i dziwisz się, że chłopu nerwy puściły i powiedział kilka mocnych słów a potem robisz ich screeny i używasz do oczerniania go. Coś mi mówi, że Robert słusznie Cię ocenił
  • Odpowiedz
@robertx: Zawsze można odpowiedzieć z kulturą, zgłosić czy coś podobnego. Sam wiele razy padłem ofiarą prowokacji, ale szanujmy się, dorosły człowiek mający doświadczenie na takim portalu ulega presji takich ludzi? Jak dla mnie nie wypada i tyle xD
  • Odpowiedz