Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mikno: 4399 za S20+ minus 700 za buds+ to dalej cena 3700 czyli dokładnie budżetowy iPhone 11 bez full HD, IPS, z gigantycznymi ramkami. Nie wiem jak można porównywać te 2 telefony. Imo iphobe to średnia półka, a nowy Samsung jest lepszy od Maxa pro za 5 koła
  • Odpowiedz
@Loloman: jak na aparat w telefonie ¯_(ツ)_/¯ nadal nie wiem po cholere te miliony obiektywów, mpix jak i tak to taka sztuka dla sztuki, jak 1000W na głośnikach z bazaru.
  • Odpowiedz
@absinth: No widzisz, Ty nie wiesz. Ja wiem :)
1) Dla lepszych zdjęć i możliwości (cóż za zaskoczenie)

I tyle. Serio. Wszystko rozchodzi się o robienie lepszych zdjęć, szkoda ze sama się nie domyśliłaś tego.
Oprogramowanie robi teraz często więcej niż mpix, obiektywy itd. Ale dodając obiektywy, mpix itd można uzyskać niesamowite efekty i jakość. Udowania to Pixel choćby który potrafił cuda z pojedyńczym aparatem. Więcej jednak daje większe możliwości - szerokokątny, tele, makro, 108mpix itd. Wszystkie mają swoje zastosowanie cel i mogą sie często wspierać. Dzięki oprogramowaniu uzyskuje się więcej niż gdyby te same obiektywy, a nawet lepsze! miały zwykłe aparaty, gdzie wbrew pozorom oprogramowanie jest dużo niższej jakości - co też ma sens, bo tam nie ma ono aż takiego znaczenia, bo zamiast oprogramowania, sztuczek itd po prostu uzyskuje się ładne
  • Odpowiedz
serio porównujesz 5G, 8K, 120 Hz, 3 potężne obiektywy, 12 gb ramu, galaxy budsy, szybkie ładowanie do iphona do którego ledwo dodali szybką ładowarkę w zestawie?


@Marek1991:
5g będzie za parę miesięcy w iPhonie 12, póki co i tak nie jest jeszcze powszechne w wielu miastach
filmy w 8k - ok tutaj samsung wygrywa, ale kto realnie bedzie krecil takie filmy, ktore do neta beda sie uploadowac 3h i zabieraja mega duzo miejsca xD 4k w zupelnosci wystarczy
120 Hz? Ale wówczas wydajność baterii mega spada. Aha no i 120 hz tylko jak zmniejszysz jakość ekranu z 2k na 1080p. Pozdro.
  • Odpowiedz
@Loloman: widzę, że bez personalnych kąśliwości się nie da rozmawiać :) niestety lepiej znam się na innych działach fotografii niż selfiaczki, więc muszę zdać się na Ciebie i uwierzyć, że do tego każdy telefon będzie zajebisty.

porównanie jest o tyle trafione, że i jedno i drugie obiecuje Ci coś, czego nie ma szansy Ci dać. po cholerę Ci te 108mpix w telefonie, serio, po co? profesjonalne lustrzanki i bezlustra mają
  • Odpowiedz
@absinth: Kąśliwości to moja specjalność! Serio zadałaś głupie pytanie i już.
Znowu - ja wiem jak wykorzystać 108 mpix, wiem jak wykozrystać filmy w 4k60 (choć boli mnie wtedy brak stabilizacij w mojej kamerce więc walcze pomiędzy tym a 4k30 ze stabilizacją).
I tak ze wszystkim. To że TY nie widzisz, nie znaczy że inni nie widzą.
Do tego porównywanie lustrzanek, a raczej już bezlustrowych aparatów z telefonami nie ma sensu. Telefony korzystają głównie z oprogramowania i to ono ma robić robotę. Jednak by działało, musi mieć z czego, stąd robienie dziesiątek zdjęć, łapanie kilku ujęć, łączenie zdjęc, łączenie pikseli. Niestety telefony nie będą dorównywały zwkłym aparatom foto, ale nie muszą. Ze sztuczkami które robią jaokść zdjęć jest coraz lepsza, a uniwersalność,prostota, kompaktowość bije na głowę wszelkieaparaty, przez co malo kto ich już potrzebuje. Na moje 99% wycieczek nie miałbym siły, miejsca itd by targać nawet dodatkowy mały aparat, do tego marnowanie czasu by łapać szeroki kąt, zoom, zwykłe zdjęcia itd. A wszystko może mieć sens. No i koszty. Wygoda. baterie.
Powtórzę - nawet1000 mpix będzie miało sens jak zrobią oprogramowanie które to wykorzysta, da dobry efekt i będzie działać.
Teksty o bezsensownych mpix już dawno zniknęły bo dawno są nieprawdą. Kiedyś zwyczajnie oprogramowanie nie nadażało za tym, teraz czesto nadal tak jest, ale w mniejszym stopniu i lepiej wykorzystuje się takie rzeczy, no i wydajność telefonów
  • Odpowiedz
@Loloman: jestem bardzo ciekawa jak wykorzystasz te 108mpix, serio- możesz mnie uświadomić? bo może ja tego po prostu nie widzę a tu kryje się genialne rozwiązanie.

jak dla mnie oprogramowanie nadal średnią robotę robi, jasne, wow, ale super sztuczka- dopóki się nie przyjrzysz, że niby fajna, ale magikowi karty wystają z rękawa. sorry, ja tego nie kupuję, zostaję przy normalnym aparacie. telefony nadal nie pozwalają na pełne ustawianie- nie ustawisz
  • Odpowiedz
@Pablo_Escobar: nie, nie mam xD
nie wiem po co się #!$%@? skoro nawet nie rozumiesz pytania- ja nie pytam co mu daje większa ilość mpix tylko do czego zamierza aż taką ich ilość wykorzystać. tym bardziej, że mówimy o telefonie.
  • Odpowiedz