Wpis z mikrobloga

Dzisiaj ciężar niewygórowany, 340kg x 1 w SSB box squat. Najważniejsze że skrzynia jest już o właściwej wysokości, osiągam wymaganą głębokość.

Na ten trening planowałem właśnie 340-360kg. Zatrzymałem się na 340kg, po prostu czułem że nie do końca jestem zregenerowany, moje plecy, biodra, a nawet stopy są wyjątkowo zmęczone. 340kg poszło bez problemów, 350-360kg też było do zrobienia ale pomyślałem że wypaczył bym zbyt bardzo technikę i nie ma co się siłować szczególnie przy takim zmęczeniu.

I odczuwam pewną dziwną sprawę... W ostatnim czasie ciężary NIE WAŻĄ NIC! Nie czuje ich na plecach zupełnie. W przeszłości było inaczej, brałem sztangę i czułem jak mnie zgniata, jak niesamowicie ciężka jest i robiłem udane powtórzenie pomimo tego. Teraz natomiast biorę sztangę na plecy i czuję jakby to był rozgrzewkowy ciężar, jakbym mógł 50-100kg więcej wziąć... bo to nie waży nic. Ciekawe :)

Następnie zrobiłem sobie lekkie Chain rounded back good morning 4x5 130kg... To jest wariant który ma głównie przełożenie na martwy ciąg. Duży ROM, plecy puszczone dając im możliwość zaokrąglenia się, krótka pauza na łańcuchach i później dynamicznie do góry.

Dodatkowo zrobiłem sobie 3x10-15 Upper back good morning, tutaj nawet nie liczyłem powtórzeń, po prostu jak poczułem palenie góry pleców to kończyłem serię.

Cały trening
SSB box squat - 340kg x 1
Chain rounded back good morning 4x5 - 130kg
Upper back GM - 3x10
Reverse hypers 4x10
Band AB 4x15

Niektórzy dziwią mi się co ja za dziwne ćwiczenia robię, po co to wszystko etc... Już raz wrzucałem obrazek który to wyjaśnia, wrzucam raz jeszcze ( ͡ ͜ʖ ͡)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Dzisiaj ciężar niewygórowany, 340kg x 1 w SSB box squat. Najważniejsze ...

źródło: comment_1581347896DU61SIzKFSOGZeJLqc196R.jpg

Pobierz
  • 33
Względnie czysto, czy nawet bardzo czysto. Może inaczej jem głównie nieprzetworzone produkty wysokiej jakości


@IntruderXXL: paczki z lukrem, kielbasa z boczkiem to rzeczywiscie musi byc czyste jedzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)
paczki z lukrem, kielbasa z boczkiem to rzeczywiscie musi byc czyste jedzenie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Szimu: Co z tego gdy wpadnie mi taki posiłek? To jest nic... przy moich 7000-8000kcal. A takie kiełbasy, wędliny jakie ja jadam to nie wiem czy nie są 10x zdrowsze niż najtańszy kurczak z marketu.
@IntruderXXL: ogarniasz dobrze angielskie słowa zwiazane z powerliftingiem? bo tlumacze sobie przewodnik po squat program od candito i mam problem z paroma słowami.
"Pin squats help bracing and finding a stable rack position. Pause squats of course help with control in the hole." bracing? in the hole?
zajebiscie, dzieki. jeszcze pozneij spytam jak cos znajde jesli pozwolisz :p masz wogle jakies zdanie o candito? czy nie Twoja waga?


@markov90: Jasne możesz pytać :) Jeśli chodzi o candito to nie zagłębiałem się, pamiętam że miał ogólnie dobre, pozytywne opinie no i tyle.
@IntruderXXL: np taki dziwny (dla mnie) motyw w jego programie ktorego nie moge zrozumiec. co myslisz? moj maks 6 tygodni temu: 150 kg, zalozenie w 9 tygodniu 170-175 kg i teraz tak: 6 tydzien programu - jeden z 2 dni treningowych to robienie 12 serii x 1 powtorzenie x 135 kg (!) czyli lekkie jedynki - 75% 1 repmax. jakos nie widze sensu robic az 12 serii takich lekkich jedynek
@IntruderXXL: on to niby tlumaczy w tych zdaniach ale nie do konca wszystko rozumiem:
"...Pause squats of course help with control in the hole. However, an early emphasis of control is
replaced with the idea of reinforcing speed in these last 3 weeks. That is why the light singles
are there."