Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 480
Gdyby założyć, że bóg jednak istnieje, to moim zdaniem diabeł jest tym dobrym, a bóg złym. Po pierwsze szatan dał nam prawdziwą wolną wolę, bo bez możliwości czynienia zła człowiek był raczej zaledwie posłuszną kukiełką. Po drugie wystarczy porównać, ile osób w biblii zabił bóg, a ile szatan. Po trzecie bóg ma roztrojenie jaźni i ego #!$%@? w kosmos, trzeba w niego wierzyć, modlić się do niego itd., a jak nie to kara. Po czwarte bóg ma spaczoną moralność i coś nie tak z głową, jakieś dziedzicze grzechów, jakieś zabijanie niewinnych zwierząt dla złożenia mu ofiary i inne odpały. Szatan jest bardziej ludzki ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bekazkatoli
Kliko - Gdyby założyć, że bóg jednak istnieje, to moim zdaniem diabeł jest tym dobrym...

źródło: comment_1581235850kk9CbsZa6bJpYA8x2DQg87.jpg

Pobierz
  • 42
@Kliko: No właśnie jak na religii w szkole były tematy o zakazanym owocu poznania, upadłych aniołach itd. to też nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że to Szatan daje prawdziwa wolność wyboru a Bóg to taka bardziej zaborcza matka co nigdzie nie chce Cię wypuścić a jak i tak wyjdziesz z ciekawości to Cię #!$%@? za to z domu. Ale oczywiście jak tylko chciałem rozpocząć dyskusję na ten temat to katechetki i
@Kliko: @NieMamNicDoDodania: Polecam lekturę świetnej książki Jamesa Barra "Garden of Eden and the Hope of Immortality". Świetne opracowanie i omówienie tej historii, pokazujące, że tak naprawdę nie opowiada ona - jak interpretuje to chrześcijaństwo - o upadku i grzechu, lecz raczej podobnie jak mezopotamskie mity o Gilgameszu i Adapie - o nieudanej próbie stania się nieśmiertelnym. Jeśli mamy dyskutować nad tę historią poważnie, to opracowanie Barra jest must-read.
@Kliko Najpierw aniołowie poznali naturę Boga, jako jedynego w swej Istocie, a troistego w Osobach; zarazem otrzymali nakaz, aby oddali hołd Boski i uwielbienie Bogu, jako samemu Stwórcy i Panu najwyższemu, który jest nieskończony w swej Istocie i w swych doskonałościach. Temu nakazowi poddali się wszyscy posłusznie. (…) Następnie Bóg objawił aniołom, że chce stworzyć naturę ludzką, tj. obdarzone rozumem stworzenia niższego rzędu, aby i one miłowały i czciły Boga jako swego
@Kliko To jedna z hipotez buntu Aniołów wiele innych jest pokrewne temu co przytoczyłem, pozwala to jednak w przynajmniej małym stopniu zrozumieć czemu do tego doszło.