Wpis z mikrobloga

@elektroloszka: Teoretycznie jest tak, jak pisali kilka osób, że to kobieta powinna zaproponować formę przywitania. Zasady savoir vivre powinny ułatwiać życie, a nie je komplikować i tak też jest w tym przypadku. Chodzi o to, żeby kobieta jako ta słabsza strona nie czuła się napastowana itp.

W praktyce oczywiście różnie to wychodzi i głupio by to wyglądało, gdybym pierwsza w towarzystwie się wyrywała i wyciągała rękę do kogoś, kto wcale nie
  • Odpowiedz
@elektroloszka: przy poznawaniu nowej osoby zawsze podaję rękę. Później tylko facetom. Z dobrymi kumplami zbijam konkretną "pionę", reszcie po prostu podaje rękę. Z koleżankami przybijam piątkę lub robię żółwika. Jeśli już mam jakąś naprawdę dobrą znajomą, to wtedy dopiero jakiś nieformalny cmok w policzek i przytulas. Nie uważam takiego zachowania za coś obraźliwego. Myślę, że to całkiem stosowne w moim wykonaniu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@elektroloszka: Bo kobiety nie potrafią podawać rąk. Podanie ręki, to powinien być szybki, ale zdecydowany uścisk, aby czuć było dłoń, a nie zimny placek, czy ból. Dla pocieszenia powiem, że mężczyźni (zwłaszcza młodzi) też ostatnio nie potrafią podawać rąk. Zamiast tego bawią się w jakieś piątki, szufle czy jak oni tam to nazywają... Tragedia
  • Odpowiedz
Ja osobiście podaję rękę każdemu bo już nie raz widziałem że takie pomijanie może wywołać zakłopotanie,a to słynne savoir-vivre zostawiam ludziom którzy mają czas i chęci na uskutecznianie tych plebejskich zasad.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: na telefonie jest to zbyt uciążliwe :p musiałbym za każdym razem klikać, kasować spacje i marnować cenne sekundy :p w imię czego ?

Ogólnie w czym to przeszkadza ? Tylko jakbyś mógł to proszę o sensowne wytłumaczenie :p
Lakoniczne "bo zasady" to żadna odpowiedź :p

Rozumiem że źle stawianie przecinków może być uciążliwe w odbiorze informacji. Jakieś błędy w stylu ham, też mogą irytować. Jak ktoś napisze z kąd to
  • Odpowiedz
@elektroloszka: zasady dobrego zachowania w skrócie:
rękę do przywitania w sytuacji formalnej jako pierwsza osoba podaje ta, która jest starsza, wyższa stopniem/stanowiskiem.
w sytuacji nieformalnej panuje ta sama zasada względem mężczyzn, natomiast co do kobiet, to kobieta wybiera formę przywitania (można to uznać za przyjęcie z góry wyższości kobiet). Faux pas jest oczekiwanie przez kobietę, by mężczyzna przywitał się z nią inaczej, niż ona sugeruje. Skoro nie wyciąga ręki, nie nadstawia
  • Odpowiedz
@elektroloszka ogólnie to kobieta powinna zdecydować jak chce się witać. Więc albo podaje rękę, albo wita się słownie. Nie zmienia to faktu że jeśli jest większa grupa osób to witanie się z każdym po kolei przez podanie ręki dla mnie jest komiczne i często niezręczne kiedy towarzystwo jest mieszane. Na co dzień też wybieram słowne witanie się chyba że kogoś widzę po raz pierwszy wtedy wyciągam do tej osoby rękę i się
  • Odpowiedz
@elektroloszka: bo tak mówią zasady dobrego wychowania, to kobieta wyciąga rękę do mężczyzny, bo może sobie nie życzyć dotykania. Podobnie kiedy wita się starszy z młodszym, to starszy wyciąga rękę jako pierwszy dając do zrozumienia, że życzy sobie, żeby młody się z nim przywitał. Chryste Panie, gdzie Wy się wychowujecie, że nie znacie podstaw?
  • Odpowiedz