Wpis z mikrobloga

@elektroloszka:
Tak sie powinno witać jak na filmiku. Według zasad savuar vivru to kobieta wybiera rodzaj powitania, więc to ona powinna wyciągnąć rękę pierwsza. Moim zdaniem faktycznie najbardziej neutralnym powitaniem byłoby przybicie piątki, bo często kobiety zbyt lekko ściskają dłoń sprawiając wrażenie tzw. martwej ryby czy jak to się nazywa, z kolei faceci mogą zbyt mocno uścisnąć
Miedziany_Brodacz - @elektroloszka: 
Tak sie powinno witać jak na filmiku. Według za...
  • Odpowiedz
@Kotniepies: Savuar vivru? Ależ ona pisze o sytuacjach nieofiacjnych. Już to widzę...
- Usłużnie kłaniam się panie Sebastianie.
- A witam, witam, mości sąsiedzie. Ależ mamy wspaniały dzień na piwko pod klatką. Bogu dziękować!
  • Odpowiedz
mężczyźni nie mają lekko witając się z kobietami tak ogólnie :) między nimi praktycznie zawsze uścisk dłoni będzie ok, na każdym stopniu zażyłości. Między mężczyzną, a kobietą najczęściej nie jest to dla wszystkich jasne. Czy to już etap koleżeństwa na buziaka w policzek? Czy na machnięcie ręki, czy na podanie, czy na co? Zauważyłam, że często szczególnie młodszym mężczyznom, podanie sobie ręki z kobietą wydaje się dość nienaturalne, jakby bardziej zarezerowane dla
  • Odpowiedz
Bo problem polega na tym że ...

A kogo to obchodzi ? Jeden się wita bo tak go wychowali, a inny się nie wita bo tak go wychowali xd To tylko podawanie ręki xd


@Kotniepies: Typowo polskie spinanie dupy o byle gówno. Jakoś na zachodzie mają #!$%@? na to i rzucają tylko "hi" i jakoś żyją. A tu w ciemnogrodzie jakieś ceregiele z podawaniem czy nie podawaniem. Ja nikomu nie
  • Odpowiedz
@dekonfitura: a jak nie chce dotykać czyjejś ręki (nie ważne czy męskiej czy żeńskiej) to jest brak wychowania? Ja zawsze staram się zachować maksymalny dystans przy przywitaniu, co niestety nie zawsze się udaje.
  • Odpowiedz
W treści mojego postu nie ma ani grama bóldupienia czy posądzania kogokolwiek o brak wychowania. Post miał raczej za zadanie zorientowanie się jak to postrzegają faceci i jak to wyglada z ich strony. Nie mam beniza między nogami, więc myśle ciut inaczej. Ale tak, siedze w piwnicy, mój niebieski to niewychowany gbur i kręcę imby o byle gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°) shame on me


@elektroloszka:
  • Odpowiedz
@elektroloszka: jak byłem jeszcze mały, to starsze kobiety narzekały, że prawdziwych facetów już nie ma, bo nie całują kobiety w rękę na przywitanie.
Tylko stare pindy nie zdawały sobie sprawy, że aby do takiego przywitania doszło, kobieta musi wyrazić zgodę poprzez odpowiednią mowę ciała.
Żaden facet przecież nie podszedłby do kobiety i nie wyrwałby ręki kobiecie, żeby ją ucałować xd

Tak samo jest z podaniem ręki. Chcesz się przywitać to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elektroloszka: Nie ściemniaj, bo napisałaś:

Bo bo jak dla mnie skoro to jest koleżeńska grupa to rękę podaje osoba, która do tego grona właśnie dołączyła WSZYSTKIM niezależnie płci ¯\(ツ)/¯ albo witasz się tak samo z wszystkimi, albo z nikim i elo


Jak dla mnie
  • Odpowiedz