Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotniepies: Robię popcorn i czekam na podsumowanie, że jestem typową księżniczką, Polką i Julką jednocześnie, bo wypowiedziałam swoje zdanie w jednym aspekcie xD


@elektroloszka: Jesteś po prostu typową, źle wychowaną polką do której nie trafiają argumenty dotyczące kultury przy witaniu się.
Zamiast się czegoś z tego nauczyć to typowo stawiasz się bykiem uważając, że wiesz lepiej i twoje zdanie to jedyna prawda a inni są dziwni.
  • Odpowiedz
bo według savuar vivru to kobieta podaje rękę mężczyźnie, a nie mężczyzna kobiecie.


@Kotniepies: Nie wiem ile osób to przeczyta, ale do wszystkich, którzy piszą, że "nie podajemy ręki bo wy pierwsze powinniście podać!!!oneone"

OP-ce chodzi o tę konkretną sytuację, jak podchodzicie do grupki osób, podajecie rękę wszystkim facetom, a na końcu rzucacie (bądź nie) krótkie "cześć dziewczyny" XD Mamy w tej sytuacji machać przed wami ręką z prawdopodobieństwem, że
  • Odpowiedz
@elektroloszka: zawsze wyciagalem lape do rozowych kiedy witalem sie z grupa, a ze to niezgodne z sawuar wiwrem to sie dopiero z vipok dowiedzialem i...mam na to #!$%@? xD nigdy zadna rozowa nie roscila pretensji o to, ze osmielilem sie wyciagnac dlon na powitanie ¯\_(ツ)_/¯ czasem tylko zakwiczaly ze za mocno xD
  • Odpowiedz
@elektroloszka: Kiedyś przed zajęciami na Wacie kolega przyszedł pod salę, gdzie już prawie wszyscy siedzieli i czekali. Jako, że studia politechniczne to oczywiście 20 facetów i jedna laska w grupie. Z każdym z kolegów zaczął się witać uściskiem dłoni jak to zwykle bywa no i chciał być miły i do koleżanki z grupy również wyciągnął rękę. Ta jednak stwierdziła, że mu nie poda bo mężczyźni często nie myją rąk.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@elektroloszka: No spoko, że chcesz by znajomy podawał ci rękę. Wystarczy jedna rzecz żeby to zaczął robić. Powiedz to znajomemu. Na pewno zrozumie. A dopóki nie wyrazisz swojej potrzeby - nie dziw się i nie oburzaj na to, że ktoś postępuje zgodnie z normami przyjętymi przez społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@elektroloszka nie tyle kobieta pierwsza powinna wyciągnąć rękę co może wybrać sposób powitania. Może nie wyciągać ręki wcale, przywitać się skinieniem albo po prostu słownie się przywitać
  • Odpowiedz
@elektroloszka: ja podaje wszystkim albo nikomu, niezależnie od płci. I nie podaje najpierw kobietom a potem mężczyznom tylko lecę za koleją. Zazwyczaj jest to bardzo dobrze odbierane przez kobiety.
Równe traktowanie > savoir vivre.
Nie jesteśmy na balu u króla ani wizycie dyplomatycznej.
  • Odpowiedz