Wpis z mikrobloga

@elektroloszka: bo takie są zasady, że to kobieta decyduje czy chce przywitać się z mężczyzną przez podanie ręki. Niektóre kobiety po prostu nie lubią podawać ręki mężczyznom, więc chyba to jest spoko, że mamy możliwość wybrać. Następnym razem po prostu wyciągnij rękę.
  • Odpowiedz
@elektroloszka: Nie słuchaj ich, chodzi o coś zupełnie innego.

Człowiek jest bardziej skłonny do kontaktu z kimś podobnym do siebie. Po prostu gdy ktoś jest do nas podobny to staje się bliższy, efekt psychologiczny. Więc facet najpierw będzie się witał z innym facetem a kobieta z inną kobietą.
  • Odpowiedz
  • 0
Zawsze jak ktoś z zespołu przychodzi u nas do biura to zbija piątki z tymi którzy już są. Do niedawna pracowali u nas sami faceci, teraz jest jeszcze jedna dziewczyna. Ja zawsze podaje jej rękę bo byłoby w opór niezręczne gdyby zbijając z każdym po kolei ją pominąć
  • Odpowiedz
@dzikireks: Ręki się nie całuje, a jedynie nad nią pochyla, ewentualnie dotyka nosem i robi buziaka w powietrze jak przy podobnej sytuacji kiedy przykłada się polik do polika i całusa w powietrze posyła.
  • Odpowiedz
Facet nie powinien podać pierwszy ręki, ale np przywitać się słownie, jakieś "cześć Karolina, cześć Kasia".
Podawanie ręki chłopakom po kolei i mijanie dziewczyn jak powietrza czyi też zbiorowe "cześć dziewczyny" jest lekceważące.
  • Odpowiedz
@elektroloszka: jest dużo zmiennych, jak trafi się na jakiegoś oszołomna to nie wiadomo o co chodzi bo sama nie poda (choć powinna) i obrazi się gdy się jej nie poda. Ogółem co bys nie zrobił to źle. Więc całkiem normalnie jest nie podawanie dłoni kobietom w grupie. Jeśli któras zechce przywitać się przez podanie dłoni to to uczyni.
Nie ma też sensu stać jak debil i czekać na reakcje kobiet.
  • Odpowiedz
  • 0
@elektroloszka Ja wchodząc na imprezę najpierw witam się z gospodarzem i podaje mu butelkę mojego dobrego trunku, następnie zaczynamy go polewać i reszta mnie już gówno interesuje. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@elektroloszka: W zasadzie wszystko już zostało wyjaśnione. Natomiast chciałam tylko dodać przykład zachowania, które ja w towarzystwie lubię. Nie przepadam jak faceci do mnie wyciągają rękę, takie trochę prostackie mi się to wydaje. Podoba mi się natomiast jak facet z innymi facetami się wita po kolei podając rękę, a mijając mnie się do mnie zwróci bezpośrednio np. "cześć feketehajuno". Wtedy jest bardzo ok, bo nie czuję się pominięta, a też
  • Odpowiedz