Wpis z mikrobloga

Mój kolega z działu złożył wypowiedzenie z prośbą o porozumienie, żeby od 1 marca mógł już zacząć pracę w nowej firmie. Zmiana pracy z pobudek czysto ekonomicznych, spodziewa się dziecka i chciał sprawdzić co tam słychać na rynku pracy. Okazało się, że na start dostał ofertę o 900 netto wyższą niż jego aktualne zarobki + premia kwartalna, a po okresie próbnym 1100 netto wyżej niż ma aktualnie. Po rozmowie z szefową ustalili że ona mu zaproponuje nowe warunki pracy i żeby to jeszcze przemyślał bo przecież jest super pracownikiem i szkoda żeby odchodził. Zgadniecie jaką dostał propozycje od naszego kochanego zarządu.


I teraz oburzenie, że jednak nie skorzystal z tej świetnej propozycji i dalej chce odejść.

#pracbaza
##!$%@?
#logikarozowychpaskow
  • 44
@MirkobIog: @ZapomnialemHaslaDoKonta: @xaro: @friboo:

zależy od firmy, bierzcie pod uwagę że jak pracujecie już w firmie 6 rok, macie pewną posadę to możecie sobie na dużo pozwolić, czasami warto pracować za parę stówek mniej i mieć życie spokojne, nikt się nie dopierdzieli jak pol godizny sie spoznicie do pracy i żyć z nastawieniem "a niech mnie zwolnią" szczególnie jak tamtemu teraz sie dziecko rodzi i bedzie trzeba 3
@JakDorobic_com: Sprzedaż w branży morskiej, dział logistyki. Najzabawniejsze, w tym wszystkim jest to że ja jako team leader biorę udział w każdej rekrutacji do swojego działu i doskonale wiem ile nowy pracownik będzie zarabiał i odpowiednio będe wymagał podniesienia mojej pensji bo jakaś róznica wynikająca z doświadczenia i wiedzy musi być zachowana.
@MirkobIog: jak to jest z taką zmianą pracy w trakcie roku, jak się ma miesiąc wypowiedzenia? Składam dziś, to cały marzec muszę pracować, bo liczy się od początku nowego miesiąca, i dopiero od kwietnia mogę zaczynać? To porozumienie stron, to normalna praktyka? Wtedy wybiera się urlop, w tym przypadku 2,17 x 3 miesiące, czyli 7 dni, albo pracodawca wypłaca za te dni ekwiwalent? Co jak ktoś się nie zgodzi na to