Wpis z mikrobloga

Już kolejne znalezisko o podatku na mięso wleciało na główną, a w komentarzach festiwal #!$%@?.

"Bo jak to krówka zużywa więcej miejsca hurrr durrr krowa to zajmuje 4m2 i to tyle, a ceło dwa to chiny produkują, nie my"
A prawda jest taka, że jak nakarmi się krowę 10 kilogramami soi, żeby wyprodukować 1kg mięsa, to trzeba zużyć wiele więcej zasobów, niż gdyby ludzie jedli bezpośrednio rośliny. A per capita Polacy produkują więcej CO2 niż Chiny.

Wykopki w przypadku szczepionek, płaskości Ziemi, albo "medycynyy alternatywnej", potrafią słuchać się ekspertów, ale kiedy napiszesz, że produkcja mięsa zużywa więcej wody, ziemi i produkuje więcej CO2, to zaminusują takie komentarze.

Jak się zgodzą z tymi faktami, to będą się zastanawiali po co lewak żyję, skoro życie nie jest ekologiczne XD dosłownie argumentu którego używałem jako parodię, oni używają w pełni poważnie, a jak im nie odpowiesz poważnie, to wrzucą cię na czarną i będą pisać jakie to lewactwo pełne hipokryzji XDDD

https://research.utwente.nl/en/publications/the-water-footprint-of-soy-milk-and-soy-burger-and-equivalent-ani
https://ourworldindata.org/grapher/land-use-protein-poore
https://www.greeneatz.com/foods-carbon-footprint.html
https://ourworldindata.org/per-capita-co2
#neuropa #bekazprawakow #heheszki #wegetarianizm #shitwykopsays #antykapitalizm
Pobierz T.....r - Już kolejne znalezisko o podatku na mięso wleciało na główną, a w komentarz...
źródło: comment_1580975861bL0DIOL0A7lQBAPuFf9Fq5.jpg
  • 95
@Tyraxor: Przecież ja nikomu nie KAŻĘ jeść miejsca, tylko dlaczego jedzenie czegoś co mi smakuje ma być dodatkowo opodatkowane. Ceny niech dyktuje rynek.

to jest najgłupsze co przeczytałam ostatnio. totalnie NIC nikogo obchodzi co Tobie smakuje a co Tobie nie smakuje. wszyscy staramy się żyć tak żeby sprawiać jak najmniej szkody środowisku ale istnieją takie barany jak Ty które oburzają się bo "mi smakuje".
@Tyraxor: Co Ci przeszkadza taka owieczka czy krówka? Niech sobie chodzi po polu i wsuwa trawę, a potem ląduje na talerzu. Myślisz, że owce by tak sobie biegały po halach a krowy po lasach jeśli nie byłyby ulubionymi zwierzętami hodowlanymi? Raczej dawno by wyginęły biorąc pod uwagę podobne gatunki, które nie radzą sobie zbytnio, częściowo dlatego że nie były popularne jako zwierzę hodowlane. Żubr, mówi to coś panu, panie Tyraxor?
Wystarczy, że będziesz rekompensować szkodliwy wpływ na środowisko, poprzez płacenie podatku, który będzie przeznaczany na ochronę środowiska.


@Tyraxor: powiedzmy ze bardzo wątpie w zbawienny wpływ mojego płacenia wyższych podatków bo to uratuje klimat
nie wiem jak wytlumaczyć to komuś kto nie widzi problemu w nie jedzeniu mięsa, ja nie zamierzam z tego zrezygnować a jeśli ceną jest nasza planeta to cóż...
@WIDOR: @Tyraxor: @KinkyFish: Od razu 50 kg na kilogram mięsa xd. Kilo soi kosztuje około 1,5-1,7 zł. Gdyby krowa rzeczywiście tyle potrzebowała to wyprodukowanie kilograma mięsa kosztowałoby 15-17 zł. A w skupie byk mięsny kosztuje około 9 zł za kg. To do każdego każdego kilograma wagi byłaby dokładka na poziomie 6-7 kg. Co jak co, ale wypadałoby się zapoznać trochę z tematem, żeby sobie wstydu nie robić. Nie wiem
A prawda jest taka, że jak nakarmi się krowę 10 kilogramami soi, żeby wyprodukować 1kg mięsa, to trzeba zużyć wiele więcej zasobów, niż gdyby ludzie jedli bezpośrednio rośliny. A per capita Polacy produkują więcej CO2 niż Chiny.


@Tyraxor:
Nie twierdzę, że wołowina to jakieś zdrowe jedzenie, ale proponowanie w zamian soi można tylko skwitować chłodnym uśmieszkiem xD.
kiedy napiszesz, że produkcja mięsa zużywa więcej wody, ziemi i produkuje więcej CO2, to zaminusują takie komentarze.

No i ta woda pewnie znika, co nie? Wcale nie jest to część naturalnego cyklu życia. Idąc tym tokiem rozumowania trzeba wystrzelać wszystkie zwierzęta i wyciąć lasy, bo one też ZUŻYWAJĄ wodę!
@Tyraxor:
@Tyraxor: Jeżeli o hodowli zwierząt piszesz tylko jednostronnie w sposób negatywny, a nie znasz i nikt ci nie powiedział jakie są tego pozytywy to przykro mi ale jesteś naiwniakiem. Pokazałem ci że dane którymi się kierujesz są nieprawdziwe, więc jak można wyciągać argumenty z tego takie że hodowla zwierząt odpowiada za 14% ocieplenia klimatu. Dzięki wypasowi bydła żyje ( jeszcze) wiele gatunków zwierząt np. siewkowate. Odchody zwierzęce dają życie mikrofaunie i
@Tyraxor: Brawo, opodatkujmy produkty podstawowe, wymieńmy słomki na papierowe i przesiądźmy się do rowerów. Dzięki temu rady nadzorcze największych korporacji na świecie wybuchną ze śmiechu. Tych samych korporacji które Ci sprzedają telefon który ma przestać działać po dwóch latach, samochód który można zezłomować po 6 latach, ciuchy które przetrwają max dwa sezony. Tych samych korporacji które napieprzają wszystko na kukurydzy i prowadzą ekstensywną agrokulturę nie do utrzymania.

Ciekawe że walka z
Czy aspartam jest szkodliwy? No nie wiadomo, połowa badań mówi że tak a połowa że nie... ciekawe kto zlecił zrobienie połowy tych badań...


@Mirkosoft: dawka czyni truciznę. W ilościach spożywanych w napojach i słodyczach odpowiedź brzmi: nie, aspartam nie jest szkodliwy, a nawet lekko zmniejsza apetyt, przez co może być przydatny w walce z nadwagą i otyłością.
@Czarny_Kot_: Tak widzę to u siebie tą degradacje. XD. czajki, rycyki. czarne pszczoły. 80 jaskółek które się wyhodowały same w gniazdach, które im montuje na ścianie stodoły.No i przede wszystkim kilkukrotnie większy przyrost trawy w porównaniu z łąkami koszonymi.
dawka czyni truciznę. W ilościach spożywanych w napojach i słodyczach odpowiedź brzmi: nie, aspartam nie jest szkodliwy, a nawet lekko zmniejsza apetyt, przez co może być przydatny w walce z nadwagą i otyłością.


@NieRozumiemIronii: Nie, powtarzasz bzdury naprodukowane przez te korporacje. Aspartam jest posądzany o bycie genotoksyną kancerogenną czyli powodującą mutację DNA w komórkach. Taki efekt został dowiedziony na gryzoniach. Wystarczy jedna molekuła takiej genotoksyny aby mogła wystąpić mutacja. Więc nie