Wpis z mikrobloga

@horus666: z darmowych to się nada, ale i tak WebStorm/PhpStorm nie ma sobie równych. PhpStorm to tak naprawdę to samo co WebStorm + obsługa Php.

@FadingTears: Kolega pytał o HTML/CSS/JS, do tego właśnie jest WebStorm. Jak do tego chciałby jeszcze dołożyć np. PHP'a to już PhpStorm będzie najlepszym wyborem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rst00: o, to jak ktoś już ogarnia webstorma to mam pytanie jakie użyteczne ficzery ma względem vscode do stacku np. ts/react/redux? Pytam serio, bo bawiąc się webstormem nie widziałem jakiś profitów
@xDrope: powiem tak: nie wiem bo vs code używam tylko jako "notatnik". Nie mam do niego podpiętego żadnego projektu, ale kolega z pracy używa, ma kilka czy tam kilkanaście pluginów ale jak sobie zainstalował triala WebStorma to co chwilę mówił "ale sztos". Stack technologiczny jest identyczny ale nawet smaczki typu "2x Shift" do szukania plików są mega. Do tego rozwiązywanie konfliktów w IDE, możliwość odpalanie tasków npm'a bezpośrednio z package.json, dostęp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rst00: no offence, ale mając 2 pluginy (prettier i tslint) nie mam z wymienionych rzeczy tylko od code review, a od baz nie wiem, bo korzystałem z vscode jako front. Reszta jest natywnie w vscode. Nie neguję webstorma, po prostu za każdym razem jak kogoś pytam co ma lepszego od vscode to wymienia rzeczy, które są bez żadnych pluginów, tylko nie wiedział/nie korzystał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrawyKuba: o, to jest trop, który sprawdzę :D. A czy w webstormie jest live code/share code czy jak to się tam nazywa? Ficzer, gdzie jeden dev udostępnia drugiemu swój edytor i razem piszą w jednym widząc swoje zmiany i kursor w real time - ostatnio często z tego korzystamy przy zdalnej pracy
@xDrope: ja też korzystam jako front ale mając postawione lokalnie środowisko czasami dostęp do bazy danych się przydaje, nie muszę mieć osobnego klienta tylko się łącze bezpośrednio z IDE ale mam PhpStorma więc nie wiem czy ten konkretny feature jest dostępny w WebStormie. No ale tak jak kolega wyżej napisał, jeszcze jest debugger który też się często przydaje.

VS Code też się mocno rozwija więc pewnie co jakiś czas dodają feature'y
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rst00: skakanie działa, po importach, typach, interfejsach, metodach itp. Wzorowo to działa z tsem, z flowtype nie sprawdzałem, w czystym js działa jako tako. Szukałem jakiegoś tutorialu z webstorma na tym stacku, żeby samemu sprawdzić co ciekawego jest, ale nie znalazłem nic dobrego ;_;

@PrawyKuba: do sprawdzenia też, może faktycznie podejdę znowu do webstorma