Wpis z mikrobloga

Tu lekarz rodzinny wiec coś innego ale Jak mój lvl 1 miał zapalenie oskrzeli to lekarz na Sor jak wyszedł na korytarz to wziął nas od razu jak usłyszał jak oddychał. Wiec różne są sytuacje.
@lama_lama byłem zapisany do kilku przychodni i w żadnej jeden lekarz nie przyjmował dorosłych i dzieci ))¯_(ツ)_/¯ nawet w szpitalu poza godzinami pracy przychodni jest lekarz dla dzieci i osobno dla dorosłych. Może w małych mieścinach tak jest.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: ostatnio z dzieckiem byłam u lekarza, pediatry i dzieci była 2 a dorosłych z 4 (jedna kobieta się zlitowała i puściła mnie przed siebie więc w sumie 1 dziecko i 2 dorosłych była przed nami). A byliśmy nie umówieni bo mały nagle dostał gorączki i ostrego kaszlu, a numerków od rana nie było. Także ten...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: no tak, pediatra jest od dzieci, a internista od dorosłych ale lekarz rodzinny może przyjmować pacjentów w każdym wieku (i wielkość miasta nie ma tutaj nic do rzeczy). Z resztą wygoogluj sobie "lekarz rodzinny"
@krucjatadlapogan: #!$%@? XD

Pamietam ten jeden piekny dzień kiedy poszłam do przychodni za gnoja z drużyna powiedzmy koszykarska XD po zaświadczenia. Wbiliśmy wszyscy z rana, numerek drugi dla nas wszystkich, stwierdziliśmy ze wchodzimy po dwoje żeby było szybciej XD

No i wyszła pierwsza tura, jakaś babcia podeszła mówiąc ze tylko po receptę (jeszcze nie znaliśmy tego triku XD) i czy możemy puścić ja a nam się miękko na serduszku zrobiło i
Podsumowując. Lekarzy pierwszego kontaktu, internistów, rodzinnych sprywatyzować. Nagle kolejki by zniknęły, okazałoby się, że lekarz punktualnie przyjmuje i terminy są zawsze. Umożliwić przepisywanie e-recept poprzez kontakt telefoniczny/online i mogłoby w końcu powstać jakieś call-center internistów(czy innych specjalizacji). Tak, żeby grażynka mając abonament mogła pogadać z lekarzem bez ruszania się sprzed TV . Do lekarzy wtedy osobiście stawiałoby się mniej osób, jedynie Ci którzy wymagają diagnostyki oraz duża rzesza osób starszych które niestety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krucjatadlapogan: Ja kiedyś miałem identyko sytuację, #!$%@? się babsztyl z dzieckiem do przychodni rodzinnej 'bo ja mam chore dziecko' (dziecko wyglądało normalnie, żywe jak na chore wyjątkowo bardzo) i ona chce wejść JUŻ (ja byłem w kolejce drugi, miałem tylko dać jeden papier doktorowi do wglądu aby wydał opinie) i ona mówi : 'a bo ja mam dziecko, spieszy mi się, powinnam mieć pierwszeństwo' to ja bez namysłu #!$%@? :

'to