Wpis z mikrobloga

Pojawiają się pytania o maski. Przeprowadziłem gruntowną analizę tego tematu.

Potrzebujecie masek z filtrem N99 AC.
Tylko taki rodzaj filtra uchroni was przed koronowirusem. Te maski mają możliwość dość skutecznego filtrowania 99,95% drobinek o wartości 100 nanometrów. Wielkośc 2019ncov to 60-140 nanometrów. N95 są zbyt słabe, przepuszczają 80% drobinek o wielkości 100 nanometrów

Drugi rodzaj filtra to HEPA 16, albo więcej, ale tego raczej w maseczkach w necie nie znajdziecie.

wielkość maseczki, musi ściśle przylegać do twarzy, jej rozmiar musi być dobrana pod waszą mordkę.

Ochrona oczu. Pamiętajcie by chronić też oczy, bo przez nie można się zarazić równie łatwo jak przez usta i nos. Gogle pływackie? Coś co ciasno przylega do twarzy w okół oczu.

Mycie rąk, zanim zdejmiecie maseczke i po zdjęciu jej z twarzy dokładne mycie rąk, 30 sekund, instrukcje w necie. Pamiętajcie by nie wsadzać łap pod maseczkę, nie trzeć łapami oczu, nie dłubać w nosie. A jak już musicie to zrobić najpierw mycie rąk, wystarczy woda z mydłem.
@WillyJamess
#chiny #koronawirus #2019ncov
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PC86: Dokładnie o to mi chodziło...

@czarny_i_zly: I respiratory FFP3 są wystarczającym zabezpieczeniem... Zestaw gogle pływackie i N95 to jest wyjątkowo dobrym zabezpieczeniem.

To co wszędzie mówią lekarze to minimum jest norma 14683:2014 Type IIR Tylko problem z tymi maskami jest jeden nie są długowieczne i trzeba je zmieniać co 3-4h. Ale na wypad po zakupy i do domu się nadadzą. To nie Czarnobyl czy Zona ze stalkera, że musisz
@WillyJamess: Kropelki śluzu są cięższe od powietrza, to w nich mogą znajdować się wirusy. Nie wierzcie w to, że będą w parze wodnej... Sytuacja rozprzestrzeniania się jest identyczna jak przy grypie i przeziębieniu.
Zresztą wczoraj już czytałem wyniki eksperymentów że zwykłe najtańsze maseczki są tak samo skuteczne jak te z filtrami przy zapobieganiu infekcją wirusa.
A nawet najlepsza maseczka Ci nie pomoże jak np dotkniesz barierki w autobusie albo klamki w
Dzięki za info, to coś pozytywnego. A co z zarażeniem się przez pory w skórze? To nie jest tak, że dotkniemy tej barierki ręką i już mamy wirusa?


@WillyJamess: Skóra to dosyć solidna bariera ochronna, dotykając barierki ręką możesz mieć coś tylko na naskórku. W skórze żyje też Twoja symbiotyczna flora bakteryjna która się tym czymś... pożywi zanim miałoby szansę gdzieś wniknąć.
@mistrz_tekkena: Jakoś nie mogę znaleźć tego konkretnego artykułu
@mistrz_tekkena: @WillyJamess: @WillyJamess: @PC86:

Jak dla mnie to jakaś tania maska która można #!$%@?ć przed wejściem do domu jest ok.
Tylko dla samopoczucia psychicznego.
Pozatym jak kolecy pisali ktoś się obetrze o Ciebie w autobusie, otworzysz klamkę w KIBLU, złapiesz sie za barierkę, a potem podrapiesz spodnie przy dupie bo swędzi i gotowe.
Siadziesz w autobusie na miejscu zarażonej osoby itp...
Maseczka czy google pewnie pomogą ale bez