Wpis z mikrobloga

@geuze: C2 to w 5-6 lat robi sie na miejscu, a czasem nawet dłużej, masa ludzi tego w życiu nie osiągnie bo nie potrzebuje - trzeci rok sie ucze i jestem gdzieś w granicach porządnego C1 i powoli turlam się do tego legendarnego C2 w tematyce innej niż zawodowa (a naprawdę się do języka przykładam - wychodze z założenia, że język bliski natywnemu to wymóg konieczny jeżeli chce się żyć
  • Odpowiedz
@doomer-2020: przecież c2 to taki poziom jak przeciętny anglik z matura po liceum.
Zdawałem język niemiecki na poziomie C2 w liceum ale ja jestem native to przecież taki średni Niemiec który nie skończył liceum nie rozmawia i nie rozumie tekstów jakie trzeba czytać.
Wątpię żeby ktoś po gimnazjum rozumiał tekst z FAZ albo naukowe teksty i nie chodzi tu o wiedzę tylko czytanie ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
ja takie wymagania to spełniałem po liceum a byłem na biol-chemie


@geuze: @CoYoT: ja tam mu wierzę, w końcu Wykop. PE EL to forum eksperckie dla nadludzi którzy zaraz po maturze idą do korpo zarabiać 15k programując ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@geuze: Powiedzialbym nawet ze C2 to wiecej niz poziom przecietnego native bo to poziom akademicki danego jezyka tak jak napisales a nie kazdy reprezuntuje taki poziom w swoim jezyku ojczystym. Ba wiekszosc studentow filologii nie osiagnie takiego poziomu ale na Wypoku co drugi to poliglota z kilkoma jezykami na C2 XD
  • Odpowiedz
Ci którzy gadają że zmniejszenie podatków spowoduje wzrost zarobków chyba nie znają chciwości ludzi albo #!$%@?ą głupoty jak potłuczeni. Jeśli po drastycznych obniżkach Janusz miałby do wyboru płacić więcej a właściwie tyle samo co przed obniżką podatków bądź zatrzymać sobie różnicę to myślicie, że co wybierze Janusz? Ogromna większość wybierze to drugie, a ludzie będą zdychać bo będą musieli z własnej kieszeni opłacić ubezpieczenie zdrowotne i zaoszczędzić na emeryturę bo ZUSu już
  • Odpowiedz
może dlatego że przez polskie prawo pracodawca nie jest w stanie zaproponować więcej?


@iam1994: u mnie w firmie w tym samym mieście co oferta pracy, pracodawca za takie umiejętności daje na start 2x tyle :)

I też wypłata taka, gdzie pierwszy lepszy niemiecki turysta, tyle zostawia tam w dwa tygodnie. A hotel ma takich pokoi dość sporo.
  • Odpowiedz